Trąba powietrzna pod Nowym Sączem. Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego

2021-06-24 19:52

Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego po przejściu trąby powietrznej pod Nowym Sączem. – Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia – zapewnił w czwartek Morawiecki. Dodał, że służby wojewody koordynują akcję na miejscu. Pomoc będzie potrzebna, bo straty są ogromne. Trąba powietrzna, która przeszła pod Nowym Sączem uszkodziła około kilkadziesiąt budynków. Jedna osoba jest ranna.

Trąba powietrzna pod Nowym Sączem w Małopolsce. Czwartek jest kolejnym dniem, w którym kolejne miejscowości mierzą się ze skutkami, nawałnic, burz z gradem, ulewnego deszczu i pogody, która zmienia się z minuty na minutę. Trąba powietrzna pod Nowym Sączem uszkodziła kilkadziesiąt budynków – w tym domów mieszkalnych – w Librantowej, Koniuszowej, Piątkowej. Jedna osoba jest ranna. W całym powiecie w róznym stopniu uszkodzonych jest ok. 60 budynków.

Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia – zadeklarował na Twitterze szef rządu. Dodał, że na miejscu tragedii pomoc koordynować ma Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski oraz zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Według wstępnych danych strażaków trąba powietrzna, która przeszła w czwartek po południu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa koło Nowego Sącza w woj. małopolskim, uszkodziła dachy około kilkudziesięciu budynków. Burze i nawałnice cały czas przechodzą nad kolejnymi miejscowościami na południu i wschodzie kraju. Śledź z nami aktualną sytuację pogodową: Burze w Polsce. Kolejna fala nawałnic! Trąba powietrzna, gradobicia. IMGW ostrzega! Relacja na żywo.