TRUJĄCE powietrze w Tarnowie! Roman Ciepiela OSTRZEGA przed wychodzeniem z domu

Smog
Autor: JerzyGorecki/CC0/pixabay.com FATALNE powietrze w Poznaniu. Mieszkańcy otrzymali ostrzeżenie

Fatalna jakość powietrza w Tarnowie spowodowała, że dzisiaj (20 grudnia) ogłoszony został drugi stopień ostrzeżenia smogowego. Normy dla pyłów zawieszonych w mieście są przekroczone kilkukrotnie. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaapelował do mieszkańców o ograniczenie pozadomowej aktywności. Obowiązuje również zakaz używania kominków, gdy nie są one jedynym źródłem ciepła w domu.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował, że w mieście obowiązuje drugi stopień zagrożenia złą jakością powietrza. To oznacza zakaz eksploatacji kominków i spalania węgla, jeśli nie są to jedynie źródła ogrzewania domu. Prezydent zaapelował również do mieszkańców o ograniczenie spacerów oraz innych, pozadomowych aktywności.

- Na terenie województw śląskiego i małopolskiego wystąpią dzisiaj istotne przekroczenia poziomy zanieczyszczenia powietrza. Bardzo proszę mieszkańców Tarnowa o ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu. Został ogłoszony 2 stopień zagrożenia, a to oznacza zakaz eksploatacji kominków oraz spalania węgla jeśli nie jest to jedyne źródło ogrzewania mieszkania - napisał na FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

ZOBACZ: Ślad po nim zaginął! Trwają poszukiwania mieszkańca powiatu tarnowskiego

Według wskazań aplikacji Airly, obecnie w Tarnowie normy dla pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 są przekroczone kilkukrotnie. 

TRUJĄCE powietrze w Tarnowie! Roman Ciepiela OSTRZEGA przed wychodzeniem z domu
Autor: Adrian Teliszewski Jakość powietrza w Tarnowie w dniu 20 grudnia według aplikacji Airly.

PRZECZYTAJ TEŻ: 19 stopni na plusie w grudniu! To rekord pięćdziesięciolecia

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie