Urząd Pracy w Tarnowie

i

Autor: UMT Tarnów Epidemia koronawirusa spowodowała duży wzrost bezrobocia w regionie

Urząd Pracy w Tarnowie zmienił godziny funkcjonowania. Ruszył nabór wniosków dotyczących tarczy antykryzysowej

2020-04-15 14:02

Urząd Pracy w Tarnowie od środy (15 kwietnia) wydłużył godziny swojego funkcjonowania. Zmiany są związane z realizacją wniosków dotyczących pomocy dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. O dofinansowanie można się ubiegać do 28 kwietnia. Równocześnie zostały zawieszone inne formy wsparcia, niezwiązane z tarczą antykryzysową.

Tarnowski Urząd Pracy w dalszym ciągu pracuje zdalnie, osobista wizyta jest możliwa tylko w przypadku rejestracji osoby bezrobotnej i tylko po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę. 

Formalności związane z pomocą dla firm w ramach tarczy antykryzysowej będzie można jednak załatwić bardziej komfortowo, ponieważ PUP od środy (15 kwietnia) wydłużył godziny swojego funkcjonowania. Urzędnicy tej instytucji zajmą się obsługą interesantów od 7.30 do 18.00, z wyjątkiem codziennej przerwy technicznej między 12.30 a 12.50. Zmiany obowiązują do odwołania. 

Od 14 do 28 kwietnia jest prowadzony nabór wniosków dotyczących pomocy dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Wsparcie można uzyskać na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców (szczegóły TUTAJ) oraz na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającego pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 (szczegóły TUTAJ).

Równocześnie Urząd Pracy w Tarnowie zawiesił inne formy wsparcia, które nie są związane z tarczą antykryzysową. Oznacza to, że na przykład nie będą przyjmowane nowe wnioski o organizację stażu. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego