Kiedy pogrzeb Stanisława Koguta? Transmisja online z uroczystości!

Nie żyje Stanisław Kogut
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Nie żyje Stanisław Kogut

Znamy datę pogrzebu Stanisława Koguta. Były senator RP z Sądecczyzny zostanie pochowany w najbliższą niedzielę (25 października) w Stróżach (gm. Grybów). Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa do kościoła wejdzie maksymalnie sto osób. Na stronie internetowej parafii dostępna będzie transmisja z uroczystości.

Pogrzeb śp. Stanisława Koguta zaplanowano na niedzielę 25 października. O godz. 13.00 w kościele parafialnym NMP Królowej Polski w Stróżach rozpocznie się różaniec, a godz. 13.30 Msza św. pogrzebowa. Bezpośrednio po zakończeniu liturgii były senator RP z Sądecczyzny zostanie pochowany na cmentarzu w Stróżach. 

Ze względu na koronawirusowe obostrzenia do kościoła zostanie wpuszczonych tylko sto osób. Na stronie internetowej parafii NMP Królowej Polski w Stróżach będzie dostępna transmisja z uroczystości. 

Stanisław Kogut zmarł w niedzielę, 18 października w szpitalu w Gorlicach. Za kilka dni skończyłby 67 lat. W latach 2005-19 sprawował mandat senatora z Sądecczyzny. Stanisław Kogut w ostatnich dniach swojego życia był zakażony koronawirusem. W rozmowie z "Super Expressem" jego syn Grzegorz powiedział, że przyczyną zgonu był rozległy zawał serca, do którego przyczyniła się również infekcja.

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Morawiecki jest kłamcą co do zasady