W sobotę w Tarnowie zawyją syreny. Rocznica Powstania Warszawskiego nie jest jedynym powodem

2020-08-01 15:22 Adrian Teliszewski
W sobotę w Tarnowie zawyją syreny. Rocznica Powstania Warszawskiego nie jest jedynym powodem
Autor: TBIT/cc0/pixabay W sobotę w Tarnowie zawyją syreny. Rocznica Powstania Warszawskiego nie jest jedynym powodem

W sobotę, 1 sierpnia w Tarnowie, tak jak w wielu innych polskich miastach zabrzmią syreny. To forma uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego sygnały dźwiękowe zostaną włączone równo o godz. 17.00, czyli w godzinę "W". Upamiętnienie powstańczej walki nie jest jednak jedynym powodem, dla którego syreny zostaną jutro włączone.

Tradycyjnie w wielu polskich miastach 1 sierpnia uruchamia się syreny alarmowe, aby w ten sposób uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego. Hołd żołnierzom walczącym w 1944 roku w stolicy oddaje również Tarnów. Równo o godz. 17.00 na trzy minuty zostaną włączone sygnały alarmowe wydające dźwięk ciągły.

76. rocznica Powstania Warszawskiego nie jest jednak jedynym powodem uruchamiania syren. Przy okazji przeprowadza się wojewódzki trening systemu alarmowego.

Celem treningu będzie sprawdzenie sprawności systemu alarmowania na terenie województwa małopolskiego. Podstawą jego przeprowadzenia jest rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.