W Wysowej chcą uczcić zmarłego polityka PiS. Pomnik ma mierzyć dwa metry

i

Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia, EU2017EE Estonian Presidency/CC BY 2.0/wikipedia Inicjatorzy postawienia pomnika są nadleśniczowie z Myślenic, Gorlic oraz wsi Łosie.

W Wysowej chcą uczcić zmarłego polityka PiS. Pomnik ma mierzyć dwa metry

2021-02-19 13:24

Były minister środowiska i poseł PiS Jan Szyszko zostanie upamiętniony w Wysowej (gm. Uście Gorlickie)? Jak informuje Gazeta Wyborcza, odlany z brązu dwumetrowy pomnik zmarłego w 2019 roku polityka ma stanąć w miejscowym parku. Wójt gminy tłumaczy, że budowa monumentu nie będzie finansowana z budżetu samorządu. Jan Szyszko trzykrotnie sprawował urząd ministra środowiska, w 1998 roku otrzymał honorowe obywatelstwo gminy Krościenko nad Dunajcem.

Pomnik Jana Szyszko stanie w Wysowej

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w parku w miejscowości Wysowa (gm. Uście Gorlickie) ma stanąć pomnik zmarłego w 2019 roku Jana Szyszko. Postać byłego ministra środowiska (ten urząd sprawował trzykrotnie, wchodząc w skład rządów kierowanych przez czterech premierów) budzi kontrowersje między innymi ze względu prowadzoną wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Monument odlany z brązu, przedstawiający postać polityka jest już gotowy. W poniedziałek, 22 lutego ma dojść do spotkania nadleśniczych z Myślenic, Gorlic oraz wsi Łosi, którzy są pomysłodawcami pomnika z radnymi gminy Uście Gorlickie. Ich działania popiera wójt Zbigniew Ludwin, wyjaśniając, że pomnik nie będzie finansowany ze środków samorządu.

PRZECZYTAJ: Fałszywy inspektor Górka z policji OSZUKAŁ kobietę. Seniorka wyrzuciła 30 tysięcy złotych w błoto

- Ja nie widzę żadnych przeszkód, wręcz przeciwnie, same korzyści. Chodzi o współpracę z nadleśnictwami. Będziemy rozmawiać nad patronatem nad parkiem w Wysowej, chcemy dyskusji o oświetleniu fontanny, dobrze nam się współpracuje w zakresie budowy lokalnych dróg - powiedział GW wójt gminy Uście Gorlickie Zbigniew Ludwin.

ZOBACZ: Brzezna. GIGANTYCZNY zator lodowy na rzece. Koparka zapobiegła powodzi [ZDJĘCIA]

Wątpliwości budzą związki Jana Szyszko z gminą, w której miałby być uhonorowany, ponieważ... właściwie ich nie ma. Jan Szyszko urodził się w Starej Miłośnie (obecnie część warszawskiej dzielnicy Wesoła), a w sejmie reprezentował okręg podwarszawski. Wójt Ludwin wspomina natomiast o wizycie polityka PiS na terenie gminy Uście Gorlickie. - Był związany z łowiectwem, był kiedyś na terenie naszej gminy. Poznał go mój poprzednik, który miał o nim jak najlepsze zdanie - tłumaczył GW wójt Zbigniew Ludwin. Z Małopolską Jana Szyszko wiąże honorowe obywatelstwo gminy Krościenko nad Dunajcem, przyznane mu w 1998 roku.

Andrzej Duda na nartach