Wielkanoc 2021. Które sklepy są otwarte w Tarnowie w Wielkanoc i lany poniedziałek?

i

Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay Wielkanoc 2021. Które sklepy są otwarte w Tarnowie w Wielkanoc i lany poniedziałek?

Wielkanoc 2021. Które sklepy są otwarte w Tarnowie w Wielkanoc i lany poniedziałek?

2021-04-03 14:36

Wielkanoc i lany poniedziałek są dniami ustawowo wolnymi od pracy. 4 i 5 kwietnia 2021 roku większość sklepów musi być zamknięta, ale prawo dopuszcza pewne wyjątki. Zakupy możemy zrobić między innymi na stacjach benzynowych, czy w placówkach, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, jeśli pracuje on osobiście i na własny rachunek. Sprawdź, które sklepy będą czynne w Wielkanoc i lany poniedziałek w Tarnowie.

Wielkanoc 2021. Które sklepy będą otwarte w Wielkanoc i lany poniedziałek w Tarnowie?

Wielkanoc i lany poniedziałek są dniami ustawowo wolnymi od pracy i co do zasady są objęte zakazem handlu. W tych dniach większość sklepów będzie nieczynna, prawo przewiduje jednak pewne wyjątki. Za ladą mogą na przykład stanąć przedsiębiorcy prowadzący działalność we własnym imieniu i na własny rachunek. Co więcej, mogą im pomagać członkowie najbliższej rodziny, zakazane jest natomiast zatrudnianie do pracy w święta innych osób i to bez względu na charakter umowy wiążącej pracownika z placówką handlową. Właściciel sklepu może obsługiwać klientów w dni wolne od pracy nawet wtedy, gdy na co dzień się tym nie zajmuje.

PRZECZYTAJ: Joniny. Rolnik wykopał z ziemi niewybuch. Pociskiem artyleryjskim zajęli się saperzy [ZDJĘCIA]

Najpewniejszym punktem handlowym w święta są stacje benzynowe. One z pewnością będą otwarte, choć wielu potrzebnych produktów spożywczych możemy tam po prostu nie znaleźć. Wyjściem jest zatem znalezienie sklepu, gdzie za ladą stoi sam właściciel lub franczyzobiorca. Dla wielu takich punktów handlowych święta są czasem wzmożonego ruchu, ponieważ nie muszą one wówczas konkurować z dyskontami i supermarketami. W Tarnowie najpopularniejszą siecią franczyzową jest Żabka. W mieście znajdziemy około dwudziestu placówek działających pod tą marką.

ZOBACZ: Wierzchosławice. BEZCZELNA KRADZIEŻ samochodu przy autostradzie. Właściciel popełnił jeden błąd

Żnin. 18-latek pędził motorem ponad 200 km/h!