Akcja pirotechników w Nowym Sączu

Zaczęła rozpakowywać paczkę i doznała szoku! Pod galerią zaroiło się od policji

2022-09-28 14:56

Pod galerią Europa w Nowym Sączu trwa akcja pirotechników, wezwanych po zgłoszeniu otrzymanym od kobiety, która z automatu odebrała podejrzaną paczkę. W jej wnętrzu znajdowały się przewody, wskazujące że paczka może zawierać materiały wybuchowe. Jak przekazała nam kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, na miejscu wciąż działają przedstawiciele służb. Jeszcze nie wiadomo, co znajdowało się w podejrzanej paczce.

Nowy Sącz. Z automatu odebrała podejrzaną paczkę. W środku były przewody

Jak podaje Radio ESKA, w środę, 28 września pod galerią Europa w Nowym Sączu zaroiło się od policji i przedstawicieli innych służb mundurowych. Wszystko z powodu zgłoszenia kobiety, która z automatu odebrała podejrzaną przesyłkę. Jak przekazała nam kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, z przesyłki wystawały przewody, świadczące o tym, że wewnątrz mogą znajdować się materiały wybuchowe. Na miejsce zostali wezwani pirotechnicy z Krakowa, którzy przy użyciu specjalnego robota przejęli podejrzaną paczkę. Do zdarzenia doszło około godz. 9.00 na parkingu przez galerią. Z informacji uzyskanych od rzeczniczki sądeckich policjantów wynika, że ewakuacja sąsiednich zabudowań nie była konieczna. 

Trwa akcja pirotechników. Tajemnicza zawartość paczki

Na miejscu wciąż trwa akcja pirotechników. Zawartość podejrzanej paczki w dalszym ciągu pozostaje nieznana. Adresatka zaczęła rozpakowywać przesyłkę, jednak ze względów bezpieczeństwa ostatecznie nie otworzyła paczki. Po natknięciu się na przewody, powiadomiła o zdarzeniu policję, która zabezpieczyła teren przylegający do parkingu galerii Europa. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Sonda
Czy musieliście kiedyś ewakuować się z powodu alarmu bombowego?
To on zamordował 35-letnią sklepową spod Tarnowa! Miał tylko 17 lat, a na koniec zabrał wódkę