Zrewitalizowany rynek w Zakliczynie obiektem kpin. "Najbardziej zabetonowany rynek w kraju"

2022-05-23 10:17
Zrewitalizowany rynek w Zakliczynie obiektem kpin. Najbardziej zabetonowany rynek w kraju
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Centralnym obiektem na rynku w Zakliczynie jest Ratusz. Budynek otaczają głównie miejsca postojowe dla samochodów.

Zakończona rewitalizacja rynku w Zakliczynie (powiat tarnowski) wzbudziła olbrzymie kontrowersje. Krytycy zarzucają samorządowi promowanie betonozy i zapomnienie o potrzebach pieszych. - Pamiętacie zapowiedzi premiera, że będzie walka z betonozą? Nic się nie wydarzyło. Zamiast tego mamy ministra, który otwiera najbardziej zabetonowany rynek w kraju - napisał w mediach społecznościowych aktywista miejski Jan Mencwel.

Jan Mencwel o rewitalizacji w Zakliczynie: "Najbardziej zabetonowany rynek w kraju"

W sobotę (21 maja) został uroczyście otwarty rynek w Zakliczynie (powiat tarnowski), który w ostatnich latach przechodził rewitalizację. W zdarzeniu brał udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a inwestycja kosztowała około 13 milionów złotych. Niestety nie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród aktywistów miejskich, walczących z betonoząZakliczyńskiemu samorządowi dostało się właśnie za promowanie betonozy, niemal całkowite wyrugowanie z projektu zieleni miejskiej oraz zapomnienie o potrzebach pieszych. Zrewitalizowany rynek jest bowiem... prawie wyłącznie parkingiem dla samochodów. Próżno szukać tam wielu miejsc, w których mieszkańcy lub turyści mogliby odpocząć i podziwiać piękno zakliczyńskiej "starówki". Komentujący zwracają również uwagę, że tak zrewitalizowany rynek w lecie stanie się "patelnią", a przebywanie w takim miejscu podczas upałów z pewnością nie będzie należało do przyjemności. 

- Pamiętacie zapowiedzi premiera, że będzie walka z betonozą? Nic się nie wydarzyło. Zamiast tego mamy ministra, który otwiera najbardziej zabetonowany rynek w kraju - napisał na Twitterze aktywista miejski Jan Mencwel.

PRZECZYTAJ: Broń z Zakładów Mechanicznych hitem podczas wojny na Ukrainie. "Chmura ognia z Tarnowa"

ZOBACZ: Ks. Natanek walczy z golizną wśród wiernych! Kobiety straszy czyśćcem, a mężczyźni mają spuszczać wzrok [WIDEO]

Sonda
Czy betonoza w polskich miastach to duży problem?
Sokół zaprowadzi porządek na osiedlu. Nietypowy pomysł w Warszawie