Dzieciaki są zachwycone

Żywa szopka przy klasztorze bernardynów w Tarnowie. Osiołek i alpaki przyciągają tłumy

2022-12-28 14:18

Przy klasztorze ojców bernardynów w Tarnowie powstała żywa szopka, która przyciąga tłumy, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców miasta i regionu. Można tam podziwiać między innymi osiołka, alpaki, owce, kozy czy króliki. Bernardyńską żywą szopkę w Tarnowie można odwiedzać do 6 stycznia. Wstęp jest całkowicie darmowy.

Żywa szopka przy klasztorze bernardynów w Tarnowie. Osiołek i alpaki przyciągają tłumy

Żywa szopka przy klasztorze ojców bernardynów w Tarnowie to już wieloletnia tradycja. Również w tym roku zakonnicy udostępnili swój teren pod budowę obiektu. Było warto, ponieważ czynna od Bożego Narodzenia szopka przyciąga tłumy mieszkańców miasta i regionu. Najwięcej radości z jej podziwiania mają dzieci. Wśród zgromadzonych w szopce zwierząt znajdziemy między innymi: osiołka, alpaki, owce, kozy, króliki i różne gatunki ptaków.

Szopka przy klasztorze bernardynów będzie działać do święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Można ją odwiedzać codziennie w godz. 9.00 - 19.00. Wstęp jest całkowicie darmowy, niemniej istnieje możliwość wrzucenia do puszki dobrowolnego datku na utrzymanie mieszkających w szopce zwierząt. Poniżej zdjęcia żywej szopki w Tarnowie.

Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w kościele oo. Bernardynów pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie
Sonda
Lubisz zwierzęta?