79. rocznica Powstania Warszawskiego

Jeszcze kilka dni temu chciałam w tej rubryce napisać, że po 79. obchodach Powstania Warszawskiego nie mogę się doczekać tej 80. rocznicy. Bo te okrągłe są zawsze bardziej podniosłe, jeszcze bardziej…

dodano 5-8-2023

Jerzy Mindziukiewicz, żołnierz batalionu „Miotła” ma jedną z niewielu już dziś zachowanych legitymacji AK z podpisem samego Jana Mazurkiewicza „Radosława”. Gdy wybuchło powstanie, miał 16 lat. Szef Z…

dodano 2-8-2023

Dokładnie 79 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy walczyli z wojskami niemieckimi. Celem…

dodano 1-8-2023

Halina Rogozińska ps. Mała (97 l.) - żołnierz Armii Krajowej, w Powstaniu Warszawskim łączniczka IV Obwodu Ochota, sanitariuszka w szpitalu polowym w Kampinosie, więzień obozu śmierci Soldau wspomina…

dodano 1-8-2023

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego już się rozpoczęły. Choć główne uroczystości odbywać się będą w całej Warszawie we wtorek 1 sierpnia, to już w weekend, w poniedziałek 31 lipca i …

dodano 1-8-2023

Dlaczego wyją syreny w Warszawie 1.08.2023? Syreny alarmowe słychać w całej Warszawie, ale także w innych miastach Polski. Odpowiedź jest prosta - syreny wyją z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania …

dodano 1-8-2023

To nowa galeria przy Krakowskim Przedmieściu 17. Niezwykłe, nietypowe kino, w którym nakładając gogle możemy przenieść się w wirtualną rzeczywistość. Ale filmy, które w tym kinie można obejrzeć za da…

dodano 31-7-2023

79. rocznica Powstania Warszawskiego to dziesiątki wydarzeń, spotkań z powstańcami. - Jest ich już naprawdę niewielu, około 420. Spodziewamy się, że ponad stu będzie uczestniczyć aktywnie w obchodach…

dodano 31-7-2023

"Miłość istnieje zawsze" – to hasło obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego. Życzliwość powstańców udzieliła się politykom. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezydent RP Andrzej Duda poda…

dodano 30-7-2023

Uroczyste obchody 79. rocznicy Powstania Warszawskiego spowodują duże utrudnienia w wielu miejscach w Warszawie. Zamknięte zostaną niektóre ulice, ze zmianami muszą liczyć się też pasażerowie komunik…

dodano 30-7-2023

Na 79. rocznicę Powstania Warszawskiego mam dla Was taką opowieść. Autentyk. "Odwiedził mnie niedawno kolega z czasów okupacji. Był u mnie pierwszy raz. Wszedł, rozejrzał się, zajrzał przez okno i po…

dodano 30-7-2023

21 lipca koncert zespołu „Sorry Boys” w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczął obchody 79. rocznicy Powstania Warszawskiego. Na scenie wystąpili też goście Robert Gawliński, Natalia Szroeder i Dawi…

dodano 23-7-2023