11 listopada: Jak torunianie będą świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości? [SONDA]

2019-11-08 13:25 Mariusz Luda
11 listopada: Jak torunianie będą świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości?
Autor: CC Pixabay.com 11 listopada w Toruniu - jak spędzimy?

Przejazd historycznym tramwajem niepodległości, ale też oczywiście uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w kościele garnizonowym - w ten sposób po raz kolejny Toruń uczci odzyskanie przez Polskę niepodległości. Co na to mieszkańcy? Czy zamierzają się przyłączyć?

Nie zabraknie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, odśpiewania hymnu narodowego, pokazu sprzętu służb mundurowych, wojskowej grochówki i potraw z grilla, gry miejskiej, występu orkiestry dętej, czy spektaklu teatralnego. Na mieszkańców Torunia czekać będzie naprawdę bardzo wiele atrakcji.

Tymczasem - jakie mamy plany?, i czy ten dzień spędzimy na uroczystościach miejskich, a może w rodzinnym gronie, przy stole? - to pytanie zadał mieszkańcom Torunia nasz reporter, Mariusz Luda.

11 listopada - jak torunianie spędzą 101. rocznicę odzyskania niepodległości?

Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele garnizonowym o 12.30. Punktualnie o 14.00 - uroczystość patriotyczna pod pomnikiem marszałka, Józefa Piłsudskiego.

Piknik, na rynku Nowomiejskim - od 11.00 do 16.00, a wspólne odśpiewanie hymnu narodowego - na scenie, w samo południe. Program wydarzeń znajdziecie TUTAJ.