14-latek wciągnięty w przestępczy proceder przez tatę! Skandal w Kujawsko-Pomorskiem

i

Autor: KPP Wąbrzeźno 14-latek wciągnięty w przestępczy proceder przez tatę! Skandal w Kujawsko-Pomorskiem

Szok!

14-latek wciągnięty w przestępczy proceder przez tatę! Skandal w Kujawsko-Pomorskiem

2023-03-13 15:08

Wąbrzeźno: Tak naprawdę nie wiadomo, co w tej sprawie bardziej dziwi - samo przestępstwo, czy fakt, że brali w nim udział ojciec i jego 14-letni syn. Mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty, a nieletni z województwa kujawsko-pomorskiego trafi przed oblicze sądu rodzinnego i nieletnich.

Od jakiegoś czasu kryminalni z Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie) pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do bmw zaparkowanego na terenie miasta. Oficer prasowy miejscowej komendy podaje, że łupem złodzieja padł sprzęt audio leżący w aucie, dodatkowo złodziej zniszczył tylną kanapę w aucie. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 1400 złotych.

- Policjanci ustalili, kto mógł dokonać tego czynu. W ramach realizowanych przez nich czynności zatrzymany został 14-letni mieszkaniec Wąbrzeźna. Udało się również odzyskać skradziony sprzęt - chwali kolegów asp. Krzysztof Świerczyński z KPP Wąbrzeźno.

Skandal w Kujawsko-Pomorskiem. Ojciec i 14-letni syn zeszli na przestępczą drogę

Jak się okazało, tydzień po opisywanym wyżej niepokojącym zdarzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do magazynu jednego z marketów. Tym razem złodzieje po wycięciu kłódki ukradli z magazynu 66 puszek napojów gazowanych. Straty oszacowano na ponad 200 zł.

- Policjanci swoje podejrzenia skierowali na 14-latka, który miał już na sumieniu włamanie. Nie mylili się i tym razem, jednakże okazało się, że w tym przypadku wraz z synem włamał się również jego 48-letni ojciec - przekazuje mł. asp. Świerczyński.

Wobec nieletniego skierowano wniosek do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Z kolei kompletnie nieodpowiedzialny tata usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do magazynu, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Prawdopodobnie to właśnie on zniszczył życie swojemu synowi, namawiając go na "wspólne działania".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Kradzież auta, pościg i strzały! Ale akcja Wielkopolskiej Policji