22-letni kierowca ujęty w Aleksandrowie. Zachowywał się jakby był odurzony

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska 22-letni kierowca ujęty w Aleksandrowie. "Zachowywał się jakby był odurzony"

To nie wszystko!

22-letni kierowca ujęty w Aleksandrowie. "Zachowywał się jakby był odurzony"

2023-02-13 10:12

Aleksandrów Kujawski: To był pracowity weekend dla miejscowej "patrolówki". W sobotę, 11 lutego policjanci zatrzymali do kontroli młodego kierowcę volkswagena. Szybko na jaw wyszły brutalne fakty, które pogrążyły 22-latka. Szczegóły na se.pl.

Aspirant Marta Błachowicz z KPP w Aleksandrowie Kujawskim informuje nas, że cała sprawa miała swój początek w momencie, gdy policjanci z aleksandrowskiej „patrolówki” zauważyli kierującego volkswagenem. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że siedzący za kierownicą 22-latek nie ma prawa prowadzić samochodu. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że ma aktywny sądowy zakaz.

- Poza tym mężczyzna zachowywał się tak jakby był odurzony. Badanie alkotestem nie potwierdziło by był pod wpływem alkoholu, ale narkotest wskazał, ze może być pod wpływem środków odurzających, najprawdopodobniej amfetaminy - wyjaśnia oficer prasowa aleksandrowskiej policji.

Aleksandrów Kujawski. 22-letniemu kierowcy grozi 5 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 22-latka, od którego została pobrana krew do badań na obecność środków odurzających. Mężczyzna usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi. - Niewykluczone, że odpowie też za jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. Błachowicz. Nasza redakcja apeluje do kierowców nie tylko z regionu - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki