Aktywista zaczepił Rydzyka. Ojciec dyrektor nie gryzł się w język [ZDJĘCIA]

i

Autor: Mateusz Orzechowski / Piotr Lampkowski / Super Express Aktywista zaczepił Rydzyka. Ojciec dyrektor nie gryzł się w język

"Życzenia" dla redemptorysty

Aktywista zaczepił Rydzyka. Ojciec dyrektor nie gryzł się w język [ZDJĘCIA]

2022-10-13 11:43

Ojciec Rydzyk nie mógł się doczekać otwarcia Geotermii Toruń. To kolejny biznes, który przyniesie mu gigantyczne zyski. Gdy dojechał na miejsce, czekał na niego działacz Młodej Lewicy, Mateusz Orzechowski. Redemptorysta odniósł się do transparentu, który bynajmniej nie popsuł mu nastroju.

Otwarcie Geotermii Toruń. Aktywista Mateusz Orzechowski czekał na Rydzyka

Ojciec Rydzyk przyjechał na otwarcie Geotermii Toruń toyotą. Sam prowadził, nie potrzebował kierowcy. Jego auto nie było tak luksusowe jak przedstawicieli rządu. Na miejscu czekali na niego ci, którzy dobrze życzą redemptoryście oraz m.in. aktywista Młodej Lewicy Mateusz Orzechowski. - Ciekawe, czy Rydzyk był na badaniach? On ma tyle lat, że powinien zostać zbadany przez lekarza, czy może prowadzić samochód - zastanawiał się Orzechowski, z którym rozmawiał nasz dziennikarz.

- Sasin, Moskwa, Kaczyński, Rydzyk. Trzymajcie się ciepło - ceny gazu - napisał na transparencie działacz, zwracając uwagę na ceny surowców, z którymi obecnie mierzą się szarzy obywatele. 

Ojciec Rydzyk odpowiedział Orzechowskiemu

Na zdjęciach, które przygotował fotoreporter "Super Expressu" widać, jak ojciec Rydzyk zatrzymuje się niedaleko Orzechowskiego i opuszcza przednią szybę. - Trzymam się ciepło - zapewnił autora zakonnik, któremu nic nie mogło popsuć tego dnia dobrego nastroju. - Przy tych cenach? Powodzenia - odrzekł Orzechowski. Po terenie imprezy krzątało się wielu policjantów, ale nie musieli interweniować. 

Jeżeli coś rzeczywiście rozczarowało ojca Rydzyka, to być może nieobecność Jarosława Kaczyńskiego, który miał być jednym z prelegentów podczas konferencji, organizowanej w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Osobiście przybyli na nią m.in. wicepremier Jacek Sasin, minister Anna Moskwa i prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Geotermia Toruń to biznes, który przyniesie ojcu Rydzykowi miliony. Ciepło popłynie do mieszkańców Torunia. Redemptorysta uzyskał ok. 50 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Zdjęcia z otwarcia prezentujemy pod tekstem. Widać na nich m.in. "spotkanie" zakonnika z Mateuszem Orzechowskim. Mamy również film z wydarzenia.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Rydzyk oficjalnie otwiera ciepłownię geotermalną. Zjazd VIP-ów