Alarm meteo w Toruniu i okolicach. Za oknami pogodowe szaleństwo [30.06.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Alarm meteo w Toruniu i okolicach. Za oknami pogodowe szaleństwo [30.06.2022]

Alert pogodowy w Toruniu i okolicach. Za oknami pogodowe szaleństwo [30.06.2022]

2022-06-30 9:12

Pogoda Toruń 30.06.2022. W czwartek (30 czerwca) za oknami rozpęta się pogodowe piekło. Od godziny 12:00 w Toruniu i okolicach obowiązuje alert pogodowy IMGW drugiego stopnia. Burze z gradem powalczą w regionie z konkretnym upałem. Taki scenariusz potwierdzają meteorolodzy oraz lokalny ekspert Rafał Maszewski. Sprawdźcie dokładną prognozę pogody na najbliższe godziny w Toruniu.

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia

Pogoda Toruń 30.06.2022. Ostatni dzień czerwca przyniesie bardzo niebezpieczne zjawiska meteo na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Od godziny 12:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia (pomarańczowy alert) od IMGW. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, w piątek lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie dla Torunia. Dodatkowo, na mapie prognozy ostrzeżeń Instytutu widzimy burze z gradem. Te informacje również dotyczą 30 czerwca. Potwierdza je w prognozach Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Tofifest 2022: Krystian Pesta, Anna Seniuk, Emilia Krakowska i Julia Szczepańska nagrodzeni! Wzruszające słowa aktorów

Burze z gradem oraz wysokie temperatur w czwartek i piątek

Maszewski potwierdza, że w czwartek zmierzymy się z tropikalnym upałem. Do tego dochodzi niebezpieczeństwo, związane z burzami. To bardzo realny scenariusz, więc należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu aktywności na powietrzu.

- Słońce będzie się przeplatać z chmurami i zwłaszcza rano może popadać przelotny silniejszy deszcz i zagrzmieć burza. Prawdopodobieństwo oceniam na60%. Również pod koniec dnia pojawi się skłonność do tych zjawisk - prognozuje Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

- Początkowo wschodni, a w drugiej części dnia częściej południowy wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, w czasie ewentualnej burzy będzie się nasilał. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać, a warunki biometeorologiczne pogorszą się do niekorzystnych - podsumowuje Maszewski.

Prognoza pogody na weekend w Toruniu. Wreszcie koniec upałów?

Meteorolodzy sugerują, że w piątek (1.07.2022) przelotne deszcze, burze i silny wiatr mogą się pojawić zarówno w nocy, jak i w drugiej części dnia. Nadal będzie bardzo gorąco, 33-34 stopnie Celsjusza na termometrach to realny scenariusz. W weekend słońce przejmie inicjatywę, ale ochłodzi się do poziomu 26-27 stopni. Prognozy będziemy aktualizować na bieżąco w naszym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE