For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz, zdjęcia z meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz, zdjęcia z meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi

Apator - GKM: Duży komplet Dudka i miazga na Motoarenie. Grudziądzanie tłem dla rywala [Zdjęcia, Zapis Relacji]

2022-06-24 22:24

Żużel: Apator Toruń pewnie pokonał GKM Grudziądz 56:34 i zgarnął trzy punkty po derbowym meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi. Klasą samą dla siebie był Patryk Dudek, który zapisał komplet 18 punktów. Świetnie jechali też juniorzy. Goście byli tłem dla rywala. Zapis relacji, zdjęcia i podsumowanie znajdziecie na se.pl/torun.

Na mecz Apatora Toruń z GKM-em Grudziądz kibice obu drużyn czekali w zasadzie od momentu zakończenia poprzedniej kolejki, która poprawiła humory zarówno w obozie torunian, jak i wśród "Gołębi". Dyrektor sportowy Krzysztof Gałańdziuk z optymizmem patrzył z optymizmem na piątkowe spotkanie i wierzył, że uda się ponownie pokonać rywala z regionu. Powody do zadowolenia miał również trener Janusz Ślączka. Osłabiony brakiem Nickiego Pedersena GKM radzi sobie nadspodziewanie dobrze i na Motoarenie chciał sprawić kolejną niespodziankę. Obie drużyny łączy jeszcze jedno - nie mogą skorzystać z reprezentantów Rosji, Emila Sajfutdinowa i Wadima Tarasienki. Pozostało pytanie, kto zwycięży i bardzo mocno przybliży się do fazy play-off?

Pierwsza seria zaczęła się optymistycznie dla GKM-u, bo para Kasprzak – Jakobsen przywiozła Holdera i Przedpełskiego na 4:2. To były jednak miłe złego początki. Kolejne biegi to dominacja… Denisa Zielińskiego! Junior gospodarzy w dwóch startach zdobył 5 punktów i bonus. Najpierw przyjechał za plecami Krzysztofa Lewandowskiego, a potem kapitalnie rozprowadził bieg nr 4, robiąc miejsce za plecami liderowi Apatora, Robertowi Lambertowi. Gospodarze uciekli na 17:7.

Nadzieje gości przywrócił duet Pawlicki – Kasprzak, który tuż po przerwie wygrał 5:1, ale „Anioły” szybko ostudziły zapał przyjezdnych. Na torze fruwali Lambert i Dudek, co żadną nowością nie było. Co może cieszyć fanów z grodu Kopernika – swoje dokładali młodzieżowcy. Szybki był Krzysztof Lewandowski, a 5+1 Zielińskiego to najlepszy wynik w sezonie. Po trzech seriach prowadzenie gospodarzy wzrosło do 16 punktów i emocje w zasadzie opadły. Zastanawialiśmy się już tylko, jak wysoko Apator pokona rywala i czy gwiazdy torunian zaliczą komplet punktów. Motoarena ryknęła ze szczęścia po biegu nr 12, gdy para Krzysztof Lewandowski – Paweł Przedpełski nie dała szans Przemysławowi Pawlickiemu i zapewniła trzy „oczka” drużynie Roberta Sawiny.

Potwierdziły się słowa Krzysztofa Gałańdziuka, który na przedmeczowej konferencji mówił, że GKM na wyjazdach nie jest tak silny jak przy Hallera 4. Pojedyncze dobre występy seniorów to stanowczo zbyt mało. Dużo większy opór stawiała Apatorowi Fogo Unia Leszno. Jeżeli coś może martwić kibiców z Torunia, to forma Pawła Przedpełskiego i Jacka Holdera, którzy momentami wyglądali bardzo niemrawo. Najważniejsze są jednak trzy punkty do tabeli i niemal pewne play-offy. Zapis relacji i wyniki znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz, relacja z meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi NA ŻYWO

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

3:3 (56:34)

Wynik biegu: Dudek, Kasprzak, Jakobsen, Lambert (3:3)

Dudek na dystansie poradził sobie z Kasprzakiem. Z tyłu Lambert kąsał Jakobsena! Apator pewnie wygrywa mecz derbowy. Komplet "Duzersa"!

22:23

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

2:4 (53:31)

Wynik biegu: Pawlicki, Przedpełski, Breum, Lewandowski - 2:4

Kolejność ustalona po wyjściu z pierwszego łuku.

22:11

Obsady biegów nominowanych:

Wyścig 14: Przedpełski, Pawlicki, Lewandowski (zmiana za Jacka Holdera), Breum

Wyścig 15: Kasprzak, Dudek, Jakobsen, Lambert

5:1 (51:27)

Wynik biegu: Dudek, Lambert, Jakobsen, Kasprzak (d4) - 5:1

Para gospodarzy prowadziła od startu do mety. Defekt Kasprzaka na ostatnim miejscu.

5:1 (46:26)

Wynik biegu: Lewandowski, Przedpełski, Pawlicki, Rafalski (5:1)

Kapitalny bieg młodzieżowca gospodarzy. Na przeciwległej prostej Lewandowski wyprzedził Pawlickiego i na tyle wyprowadził z równowagi rywala, że ten spadł za plecy Przedpełskiego. W dalszej fazie biegu Pawlicki był zupełnie bezradny.

3:3 (41:25)

Wynik biegu: Lambert, Kasprzak, Pawlicki, J. Holder (3:3)

Lambert wyszedł na prowadzenie po wyjściu z pierwszego łuku. Z tyłu Australijczyk dwoił się i troił, ale nie znalazł sposobu na Pawlickiego. Remis i gospodarze są o krok od zwycięstwa.

4:2 (38:22)

Wynik biegu: Dudek, Jakobsen, Przedpełski, Pludra (4:2)

Kolejność ustalona na przeciwległej prostej. Jakobsen zdołał napędzić się po zewnętrznej i wyprzedził Przedpełskiego. Kosmiczna forma Dudka.

21:39

Równanie toru.

4:2 (34:20)

Wynik biegu: Lambert, Kasprzak, J. Holder, Breum (4:2) 

Lambert napędził się po zewnętrznej i po wyjściu z pierwszego łuku był z przodu. Na mecie pierwszego okrążenia Holder ostro zaatakował Breuma i wyprzedził młodego Duńczyka.

21:25

Długa przerwa po biegu nr 7.

3:3 (30:18)

Wynik biegu: Dudek, Jakobsen, Pawlicki, Zieliński (3:3)

Wyścig bez historii. Kolejność została ustalona po wyjściu z pierwszego łuku. Kolosalna przewaga lidera Apatora.

5:1 (27:15)

Wynik biegu: J. Holder, Lambert, Krakowiak, Pludra (w/u) - 5:1

Wyścig właściwie bez historii. Krakowiak zdefektował na czwartym kółku, ale dojechał do mety po jeden punkt.

21:09

Pludra jako rezerwa taktyczna za Rafalskiego. Krakowiak jako "zastępstwo zawodnika". Wyścig przerwany. Upadek Pludry na pierwszym łuku. Wychowanek Unii Leszno wykluczony z powtórki. Co najważniejsze - opuścił tor o własnych siłach.

4:2 (22:14)

Wynik biegu: Dudek, Kasprzak, Lewandowski, Breum (4:2)

Na wyjściu z pierwszego łuku "Duzers" wysforował się na prowadzenie. Z tyłu Lewandowski atakował Breuma i poradził sobie z Duńczykiem na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Junior gospodarzy wjechał przy krawężniku i następnie zamknął ścieżkę przy bandzie. 

1:5 (18:12)

Wynik biegu: Pawlicki, Jakobsen, Przepdełski, J. Holder (1:5)

Odpowiedź gości po przerwie. Duet GKM-u prowadził od startu do mety. Gospodarze rywalizowali głównie ze sobą.

20:59

20:56

Trwa równanie nawierzchni. W biegu nr 5 w ramach ZZ pojedzie Jack Holder.

5:1 (17:7)

Wynik biegu: Zieliński, Lambert, Pawlicki, Pludra (5:1)

Kapitalny bieg Denisa Zielińskiego, który objął prowadzenie na przeciwległej prostej. Junior Apatora wywiózł rywali na drugim łuku, z czego skorzystał Lambert! Najlepszy wyścig młodzieżowca z Motoareny w tym sezonie.

5:1 (12:6)

Wynik biegu: Dudek, Przedpełski, Breum, Krakowiak (d4)

Emil Breum z jedynką w debiucie. Jadący jako "zastępstwo zawodnika" Krakowiak zdefektował na pierwszym kółku, gdy jechał ostatni. Pewny triumf gospodarzy.

5:1 (7:5)

Wynik biegu: Lewandowski, Zieliński, Pludra, Rafalski (5:1)

Start dla gospodarzy. Lewandowski zamknął Pludrę, a Zieliński wykorzystał prędkość po zewnętrznej. Drugi z torunian popełniał błędy na trasie, ale dowiózł cenne drugie miejsce. Gospodarze prowadzą w meczu.

2:4

Wynik biegu: Kasprzak, J. Holder, Jakobsen, Przedpełski (2:4)

Po starcie było 5:1 dla gości, ale na drugim łuku Krzysztof Kasprzak wywiózł na zewnętrzną... partnera z pary. Wykorzystał to Australijczyk. Przedpełski ścigał Jakobsena, a Holder Kasprzaka, ale bez efektu.

20:25

Apator Toruń - GKM Grudziądz TV Transmisja Na Żywo. Gdzie oglądać żużel dzisiaj w TV? Apator - GKM Transmisja online w Internecie 24.06
Apator Toruń - GKM Grudziądz TV Transmisja Na Żywo. Gdzie oglądać żużel dzisiaj w TV? Apator - GKM Transmisja online w Internecie 24.06

Zawodnicy zjeżdżają do parku maszyn. Niebawem początek meczu. Tymczasem podpowiadamy, gdzie obejrzeć transmisję z derbowego starcia 10. kolejki PGE Ekstraligi.

20:36

Sędzia włączył czas dwóch minut dla zawodników! Zaczynamy mecz!

20:19

Zawodnicy wyjechali do przedmeczowej prezentacji. Na trybunach maksymalnie 4 tysiące widzów, w tym uczestnicy Polsat Boxing Promotions 8. Podczas meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi odbędzie się ważenie.

20:17

Sędzia Piotr Lis wylosował drugi zestaw startowy. 

20:14

Na tor wyjechała polewaczka. Na Motoarenie przybywa kibiców, ale frekwencja jest - mówiąc delikatnie - daleka od dobrej.

20:12

W pierwszym meczu obu ekip Apator pokonał na wyjeździe grudziądzan 46:44, więc nawet minimalny triumf "Aniołów" na Motoarenie da im również punkt bonusowy.

20:08

Koniec próby toru. Trwa kosmetyka toru. Do zawodów nieco ponad 20 minut. Kibiców GKM-u wspiera grupa fanów Polonii Bydgoszcz.

20:01

Ze strony gości na próbę toru wyjechali Krzysztof Kasprzak i Norbert Krakowiak.

20:00

Rozpoczęła się próba toru. Gospodarzy reprezentują na niej Patryk Dudek i Denis Zieliński.

19:51

Składy potwierdzone. Pod numerem ósmym w barwach gości zobaczymy Norberta Krakowiaka, pod dwójką jest Emil Breum Ankersen, a gospodarze pod szesnastką desygnowali Mateusza Affelta. 

19:47

Głośny doping kibiców w sektorze gości. Pojawiają się też fani gospodarzy, którzy rozkładają swoje flagi.

19:43

19:40

18:30

W Toruniu na termometrach mamy 27 stopni Celsjusza. Do rozpoczęcia meczu pozostały dwie godziny. Niebawem pierwsze meldunki z Motoareny!

16:52

16:15

Witamy w relacji na żywo z meczu For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz. Początek zawodów o godzinie 20:30.

For Nature Solutions Apator Toruń - ZOOleszcz GKM Grudziądz 56:34

For Nature Solutions Apator Toruń - 56 

 • 9. Jack Holder - 6 (2,0,3,1,0,-)
 • 10. Robert Lambert - 12+3 (2*,2*,3,3,2*,0)
 • 11. Paweł Przedpełski - 8+2 (0,2*,1,1,2*,2)
 • 12. zastępstwo zawodnika
 • 13. Patryk Dudek - 18 (3,3,3,3,3,3)
 • 14. Denis Zieliński - 5+1 (2*,3,0,
 • 15. Krzysztof Lewandowski - 7 (3,1,3,0)

ZOOleszcz GKM Grudziądz - 34

 • 1. Krzysztof Kasprzak - 11 (3,2,2,2,d,2)
 • 2. Emil Breum - 2 (1,0,0,-,1)
 • 3. Frederik Jakobsen - 9+2 (1,2*,2,2,1,1*)
 • 4. Przemysław Pawlicki - 10+2 (1,3,1*,1*,1,3)
 • 5. zastępstwo zawodnika
 • 6. Kacper Pludra - 1 (1,0,w/u,0)
 • 7. Wiktor Rafalski - 0 (0,-,0)
 • 8. Norbert Krakowiak - 1 (d,1,)

Sędzia: Piotr Lis

Widzów: ok. 6000

Pierwszy mecz: 46:44 dla Apatora, bonus dla gospodarzy

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE