Genialny Lambert dał zwycięstwo Apatorowi. Motoarena wreszcie szczęśliwa [Relacja]

2022-06-04 0:07
For Nature Solutions Apator Toruń - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, zdjęcia z meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose For Nature Solutions Apator Toruń - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, zdjęcia z meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi

Żużel: Apator - Włókniarz, 7. kolejka PGE Ekstraligi. For Nature Solutions Apator Toruń pokonał przed własną publicznością zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa 48:42. Bohaterem Motoareny został Robert Lambert (15 punktów), który był kluczowy w ostatnich gonitwach, ale przez całe zawody prezentował równą, znakomitą formę. Ozdobą meczu była jego akcja z wyścigu nr 13. Zapis relacji i zdjęcia z tego meczu, w tym fotografie kibiców i zawodnikó znajdziecie na se.pl.

Spotkanie For Nature Solutions Apatora Toruń z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa zapowiadano jako hit piątku w 7. kolejce PGE Ekstraligi. Goście ostatnimi czasy znakomicie czuli się na Motoarenie, więc byli pełni optymizmu. Z kolei drużyna Roberta Sawiny chciała nawiązać do dobrych występów z Grudziądza i Leszna. Zagadką pozostawało, czy tor w grodzie Kopernika wreszcie będzie sprzyjał gospodarzom. Dyrektor sportowy Krzysztof Gałańdziuk mówił przed meczem, że ten temat należy odłożyć i skupić się na tym, czym torunianie dysponują. Jak się okazało - nie rzucał słów na wiatr. Zapis relacji znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

Pierwsza seria rozpoczęła się od dwupunktowego triumfu mocnej pary Madsen - Lindgren. Ten drugi wykorzystał odejście od krawężnika Patrka Dudka i dał prowadzenie gospodarzom. Później sporą niespodziankę sprawili miejscowym fanom juniorzy. Duet Lewandowski - Zieliński przywiózł za plecami Mateusza Świdnickiego i zapewnił cenny remis. Chwilę później przełożył się "Duzers", który wspólnie z Jackiem Holderem wyprowadził "Anioły" na dwupunktowe prowadzenie. Na Motoarenie zrobiło się po raz pierwszy bardzo głośno.

Przyczepny tor w pierwszej fazie zawodów wyraźnie pasował drużynie Roberta Sawiny. Potwierdził to bieg tuż po równaniu, gdzie Przedpełski i Dudek poradzili sobie z Lindgrenem i Jeppesenem. Co było nowością – Apator zdecydowanie lepiej rozgrywał moment startowy oraz pierwszy łuk. Goście wierzyli, że przełom nastąpił w biegu nr 6, gdzie Madsen ze Smektałą zdeklasowali Jacka Holdera. Na tablicy wyników mieliśmy 19:17.

Bardzo długo rezultat generował emocje. Na torze wiało nudą, ale kibicom gospodarzy wynagradzała to minimalna przewaga ich ulubieńców. Po trzeciej serii przewaga drużyny Sawina wzrosła do sześciu punktów i duża w tym zasługa kapitalnej jazdy Pawła Przedpełskiego i Jacka Holdera. Ten pierwszy znalazł sposób na Leona Madsena, co rzecz jasna wywołało eksplozję radości na Motoarenie.

W biegu nr 11 trener Lech Kędziora zmienił bezbarwnego Jeppesena i wysłał do boju Lindgrena. Rezerwa taktyczna udała się połowicznie, bo Szwed wspólnie z Madsenem przywieźli do mety wynik 4:2 na korzyść gości. Zrobiło się 35:31 i wszystko było jeszcze możliwe. Chwilę później przebudził się Smektała, a Dudek musiał się solidnie napocić, aby wydrzeć drugie miejsce Świdnickiemu. Z przewagi gospodarzy zostały tylko dwa punkty. Na gigantyczne emocje na torze przyszło nam czekać do ostatniego biegu przed wyścigami nominowanymi. Robert Lambert swoją akcją ostatnim łuku rozgrzał stadion do czerwoności. Brytyjczyk zdołał wydrzeć trzy punkty Worynie i utrzymał minimalne prowadzenie dla FNS Apatora Toruń.

Jak się okazało, to właśnie Lambert został bohaterem całego meczu. Po remisie w biegu nr 14, wszystko zależało od duetów Lambert - Przedpełski i Madsen - Woryna. Brytyjsko - polska para Aniołów zanotowała podwójny triumf i ostatecznie to ekipa Roberta Sawiny wygrała 48:42. Torunianie udowodnili, że ostatnie dobre występy nie były dziełem przypadków. A Włókniarz? Zawiedli na pewno Mateusz Świdnicki i Jonas Jeppesen.

For Nature Solutions Apator Toruń - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 48:42

For Nature Solutions Apator Toruń - 48

 • 9. Paweł Przedpełski - 11+1 (2,3,1,3,0,2*)
 • 10. Robert Lambert - 15 (3,3,1,2,3,3)
 • 11. Patryk Dudek - 11+1 (0,3,2*,1,2,3)
 • 12. Z/Z
 • 13. Jack Holder - 8+1 (2*,1,2,3,0,0)
 • 14. Denis Zieliński - 1+1 (1*,0,0)
 • 15. Krzysztof Lewandowski - 2 (2,0,0)
 • 16. Zach Cook - NS

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - 42

 • 1. Leon Madsen - 12 (3,3,2,3,1)
 • 2. Bartosz Smektała - 6+2 (0,2*,0,3,1*)
 • 3. Fredrik Lindgren - 9+1 (1,1,3,1,1*2)
 • 4. Jonas Jeppesen - 1+1 (1*,0,-,-)
 • 5. Kacper Woryna - 7 (1,2,2,2,0)
 • 6. Jakub Miśkowiak - 6 (3,2,1,0)
 • 7. Mateusz Świdnicki - 1 (0,0,1)
 • 8. Kajetan Kupiec - NS

Sędzia: Paweł Słupski

For Nature Solutions Apator Toruń - zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa, 7. kolejka PGE Ekstraligi NA ŻYWO

19:15

Witamy w relacji na żywo z meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy For Nature Solutions Apatorem Toruń a zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa.

19:40

Na termometrach w Toruniu 21 stopni Celsjusza. Pogoda nie przeszkodzi w odjechaniu piątkowego meczu. Do jego rozpoczęcia pozostało ok. 50 minut.

20:07

20:10

Za nami próba toru. Po stronie gospodarzy wystapili Robert Lambert i Paweł Przedpełski, a Włókniarz desygnował Jakuba Miśkowiaka i Kacpra Worynę.

20:20

Do rozpoczęcia meczu nieco ponad 10 minut. Na trybunach ok. 5 tysięcy widzów, w tym głośna grupa kibiców gości.

20:21

Obie drużyny wyjeżdżają do prezentacji!

20:31

Prezentacja za nami. Na trybunach ok. 7 tysięcy widzów. Zawodnicy będą startować według pierwszego zestawu startowego. Sędzią głównym jest Paweł Słupski, który zmienił Michała Sasienia.

20:35

Zawodnicy wyjeżdżają do pierwszego biegu!

2:4

Wynik biegu: Madsen, Przedpełski, Lindgren, Dudek (2:4)

Pewny triumf Leona Madsena. Po starcie za plecami Duńczyka jechał duet gospodarzy, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia Lindgren poradził sobie z Dudkiem. Szwed wszedł "Duzersowi" pod łokieć i jemu zapisujemy jeden punkt.

3:3 (5:7)

Wynik biegu: Miśkowiak, Lewandowski, Zieliński, Świdnicki (3:3)

Po starcie wydawało się, że goście wyjdą na podwójne prowadzenie, ale jadący bliżej krawężnika Lewandowski wyszedł na drugą pozycję. Na mecie pierwszego okrążenia Zieliński zaskoczył Świdnickiego i zrobił się remis. Pewny triumf Jakuba Miśkowiaka.

5:1 (10:8)

Wynik biegu: Dudek, J. Holder, Woryna, Smektała (5:1)

Kapitalnie ze startu Dudek, który założył Kacpra Worynę. Jack Holder zaczaił się przy krawężniku, gdzie złapał odpowiednią prędkość i na przeciwległej prostej wyprzedził obu rywali. Mocny cios gospodarzy!

3:3 (13:11)

Wynik biegu: Lambert, Miśkowiak, Jeppesen, Zieliński (3:3)

Pewny triumf Lamberta. Z początku na drugim miejscu jechał Denis Zieliński, ale na przeciwległej prostej w kleszcze wzięli bo obaj rywale. Remis i utrzymuje się dwupunktowe prowadzenie gospodarzy. Przerwa.

21:00

Koniec równania i polewania toru. Za moment wyścig nr 5!

5:1 (18:12

Wynik biegu: Przedpełski, Dudek, Lindgren, Jeppesen (5:1)

Start zdecydowanie dla gospodarzy. Lindgren starał się niepokoić Dudka, ale nie znalazł na niego sposobu. Apator ucieka "Lwom"!

1:5 (19:17)

Wynik biegu: Madsen, Smektała, J. Holder, Lewandowski (1:5)

Wyścig bez historii, ale mamy mocną odpowiedź "Lwów"! Madsen i Smektała prowadzili od startu do mety.

4:2 (23:19)

Wynik biegu: Lambert, Woryna, Przedpełski, Świdnicki (4:2)

Kolejny wyścig bez historii. O wyniku decydował start i rozegranie pierwszego łuku.

2:4 (25:23)

Wynik biegu: Lindgren, J. Holder, Miśkowiak, Zieliński (2:4)

Lindgren wykorzystał atut pierwszego pola. Jack Holder wypchnął Miśkowiaka pod płot, co wykorzystał Denis Zieliński. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia "Misiek" odbił trzecie miejsce. 

4:2 (29:25)

Wynik biegu: Przedpełski, Madsen, Lambert, Smektała (4:2)

Kapitalny bieg na Motoarenie! Po starcie gospodarze czuli potencjał na podwójną wygraną, ale Leon Madsen po swojemu przykleił się do krawężnika i rozdzielił duet gospodarzy. Duńczyk straszył Przedpełskiego, a z tyłu błąd Lamberta wykorzystał Smektała. Brytyjczyk odbił punktowaną pozycję na ostatnim okrążeniu!

4:2 (33:27)

Wynik biegu: J. Holder, Woryna, Dudek, Miśkowiak (4:2)

Gospodarze powiększają przewagę. Jack Holder po pierwszym łuku był już z przodu. Patryk Dudek straszył Worynę, ale nie znalazł żadnego sposób na rywala. +6 na korzyść Apatora.

2:4 (35:31)

Wynik biegu: Madsen, Lambert, Lindgren, Przedpełski (2:4)

Kapitalny manewr duńskiego lidera zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, który po starcie przyciął do krawężnika i zastosował manewr długiej prostej. Dzięki temu objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Z tyłu bez emocji. 

2:4 (37:35)

Wynik biegu: Smektała, Dudek, Świdnicki, Lewandowski (2:4)

Po starcie na Motoarenie zrobiło się cichutko, słychać było tylko fanów gości. Para Smektała - Świdnicki prowadziła podwójnie, ale Patryk Dudek nie dawał za wygraną. Na drugim łuku trzeciego kółka "Duzers" poradził sobie z juniorem. Goście są już dwa "oczka" za plecami Aniołów.

3:3 (40:38)

Wynik biegu: Lambert, Woryna, Lindgren, J. Holder (3:3)

Co za bieg Roberta Lamberta! Na przeciwległej prostej goście wyszli na podwójne prowadzenie, ale już na mecie pierwszego kółka Brytyjczyk wyszedł przed Lindgrena. "Lambo" do samej mety ścigał Kacpra Worynę i na wejściu w ostatni wiraż kapitalnym manewrem przy "kredzie" wyprzedził seniora Włókniarza! Gospodarze obronili prowadzenie.

22:02

Równanie nawierzchni.

22:03

Wyścig nr 14: Dudek, Smektała, J. Holder, Lindgren

Wyścig nr 15: Lambert, Woryna, Przedpełski, Madsen

3:3 (43:41)

Wynik biegu: Dudek, Lindgren, Smektała, J. Holder (3:3)

Dudek wygrał start. Na przeciwległej prostej próbował do niego dołączyć Australijczyk, ale zabrakło mu prędkości. Gigantyczne emocje przed ostatnim biegiem.

22:08

Galeria zdjęć z dzisiejszego meczu na Motoarenie! Czekamy na bieg nr 15!

5:1 (48:42)

Wynik biegu: Lambert, Przedpełski, Madsen, Woryna

Gospodarze prowadzili od startu do mety. Eksplozja radości na Motoarenie! Apator wygrywa drugi domowy mecz w tym sezonie. Madsen próbował nawiązać walkę z Przedpełskim, ale bez powodzenia. Cisza tylko w sektorze gości.

23:00

For Nature Solutions Apator Toruń pokonał na Motoarenie Włókniarza Częstochowa 48:42. Dziękujemy za śledzenie relacji.

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2022 PGE Ekstraligi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE