Areszt domowy

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Zmiana kary!

Areszt domowy nie wystarczył. 29-latek z Torunia znów to zrobił!

2023-02-20 20:13

Toruń: 29-latek z Wrzosów odbyła zasądzoną karę w miejscu zamieszkania. Dozór elektroniczny nie powstrzymał go i młody mężczyzna znów wpadł w konflikt z prawem. Odwiedzili go toruńscy policjanci, a sąd aresztował delikwenta na trzy miesiące. Szczegóły na se.pl.

Policjantka z biura prasowego KMP w Toruniu poinformowała nas, że jej koledzy z wydziału kryminalnego, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeszukali mieszkanie na toruńskich Wrzosach. O pomyłce nie było mowy. - Zgodnie ze swoimi ustaleniami, policjanci znaleźli u 29-letniego mieszkańca Torunia biały proszek w hermetycznym opakowaniu. Jego właściciel został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnej celi - wyjaśniła mł. asp. Dominika Bocian z toruńskiej komendy.

Toruń. 29-latek miał areszt domowy. Teraz trafił za kratki

Po badaniach okazało się, że zabezpieczony trefny towar to amfetamina, ważąca ponad kilogram. Dzień po zatrzymaniu, na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i trzy najbliższe miesiące 29-latek spędzi tymczasowo za kratami.

Zatrzymany do sprawy 29-latek był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków, jakby tego było mało, odbywał właśnie karę w systemie dozoru elektronicznego za podobne przestępstwo. Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić do 10 lat więzienia - przekazała mł. asp. Bocian.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?
Gang narkotykowy rozbity. Zatrzymano 18 osób

Dlaczego tak mocno spadło zaufanie Polaków do policjantów?

Posłuchaj, co mówi ich były zwierzchnik!

Listen on Spreaker.