Bałtyk Koszalin - Elana Toruń 1:4, zdjęcie z meczu

Autor: Nadesłane / Michał Bałtyk Koszalin - Elana Toruń 1:4, zdjęcie z meczu

Bałtyk Koszalin - Elana Toruń: Wymarzony debiut trenera Kalkowskiego! [WYNIKI, RELACJA]

2020-10-31 14:18

Bałtyk Koszalin podejmował w sobotę (31.10.2020) Elanę Toruń. Spotkanie 14. kolejki III ligi gr. 2 było debiutem Macieja Kalkowskiego w roli trenera "Żółto-Niebieskich". Szkoleniowiec może być bardzo zadowolony z tego, jak tego dnia wyglądali jego podopieczni. Przyjezdni wygrali to spotkanie w dobrym stylu.

Trener Maciej Kalkowski został oficjalnie zatrudniony przez Elanę Toruń w miniony poniedziałek (26.10.2020). Prezes Maciej Chrzanowski ma nadzieję, że jego kadencja będzie bardziej udana niż ta Dariusza Grzegrzółki. Jeżeli początek ma być zwiastunem tego, co czeka kibiców "Żółto-Niebieskich", to fani będą zadowoleni. Wprawdzie sobotni mecz z Bałtykiem Gdynia lepiej ułożył się dla gospodarzy, ale były to dla nich miłe złego początki. W 14. minucie do bramki strzeżonej przez Artura Halucha trafił Jakub Foczmański, który popisał się ładnym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego. Podrażniona Elana ruszyła do zdecydowanych ataków ok. 25 minuty. Na efekty trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy. Po zamieszaniu z rzutu rożnego bramkę nr 1 w tym meczu zdobył Esteban Munoz. Jak się okazało, to nie było ostatnie jego słowo w tym spotkaniu.

W ostatnich minutach pierwszej połowy "Żółto-Niebiescy" mogli wyjść na prowadzenie, ale brakowało skuteczności pod bramką. Na szczęście dla fanów z grodu Kopernika, po zmianie stron impet ataków gości bynajmniej się nie zmniejszył. W 55. minucie kolejne zamieszanie w polu karnym rywali na gola zamienił Munoz i tym samym ustrzelił dublet. Gospodarze starali się odmienić losy meczu, ale z minuty na minutę ich wiara w sukces zdawała się maleć. Niedługo po golu Munoza, fantastycznie z rzutu wolnego przymierzył Mariusz Kryszak i było 3:1 dla Elany. W końcówce spotkania gwóźdź do trumny rywali wbił ładnym uderzeniem Hubert Antkowiak. Goście w bardzo dobrych humorach wracają do Torunia. Trener Maciej Kalkowski mógł bić brawo swoim podopiecznym. Cieszy zarówno wynik jak i styl gry. Z relacji przekazanej nam przez obecnych na meczu dziennikarzy wynika, że długimi minutami to przyjezdni potrafili zdominować przeciwnika.

Bałtyk Koszalin - Elana Toruń 1:4 (Foczmański 14' - Munoz 38', 55', Kryszak 60', Antkowiak 88')

Elana Toruń: Haluch - Rak, Munoz, Świeciński, Pawlicki - Plazas, Kryszak, Furtak, Zagórski -  Lenkiewicz, Antkowiak

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty