Elana Toruń przegrywa, trener rezygnuje. Marazm klubu trwa

2020-10-22 22:07 Konrad Marzec
Elana Toruń w rozgrzewce przed meczem
Autor: Super Express Toruń Elana Toruń przegrywa, trener rezygnuje. Marazm klubu trwa

Nie tak miał wyglądać ten tydzień w Elanie Toruń. "Żółto-Niebiescy" pokonali w weekend ekipę Mieszka Gniezno 5:0 i wydawało się, że to może dać im pozytywny impuls. Tymczasem w zaległym spotkaniu z KP Starogard Gdański torunianie nie zdobyli nawet punktu, a dzień później z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Dariusz Grzegrzółka.

Elana Toruń przegrywa, trener rezygnuje. Marazm klubu trwa

To nie tak miało być. Wydawało się, że mimo ubytków kadrowych po spadku z 2. ligi, torunianie będą w czołówce na czwartym poziomie rozgrywkowym. Tymczasem grająca w grupie 2. Elana regularnie rozczarowuje kibiców, którzy nie tylko w mediach społecznościowych wyrażają swoje niezadowolenie. W weekend udało się pokonać 5:0 Mieszka Gniezno, ale sceptycy zwracali uwagę na fakt, iż gnieźnianie to najgorsza drużyna ligi. Weryfikacja miała przyjść w starciu z KP Starogard Gdański. Podopieczni Dariusza Grzegrzółki prowadzili 1:0 po golu Matusa Marcina, ale później trafienia Marcina Warcholaka i Szymona Stosika dały końcowy triumf przyjezdnym. Zamiast awansu do górnej połówki tabeli - kolejne rozczarowanie i odległa, czternasta lokata.

Czytaj także: Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek: Twierdza Arena Toruń obroniona! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Elana Toruń przegrywa. Trener Grzegrzółka rezygnuje

- W czwartek przed południem rezygnację z funkcji pierwszego trenera Elany Toruń złożył Dariusz Grzegrzółka. Rezygnacja została przyjęta przez zarząd klubu - czytamy w komunikacie klubu.

Dzień przed rezygnacją, szkoleniowiec "świętował" 100 dni pracy w tej roli. Nie udała mu się misja uratowania 2. ligi, a teraz wielu również narzekało na brak konkretnego stylu "Żółto-Niebieskich". Dariusz Grzegrzółka pozostanie w klubie w roli Dyrektora Akademii Elany, którą sprawuje nieprzerwanie od 11 czerwca 2019 roku. - O nowym szkoleniowcu żółto-niebieskich klub poinformuje w najbliższych dniach - podsumowują przedstawiciele Elany w komunikacie.