Brutalna napaść na nastolatka z Chełmży. Wiek sprawcy szokuje

i

Autor: KMP w Toruniu / Zdjęcie ilustracyjne Brutalna napaść na nastolatka z Chełmży. Wiek sprawcy szokuje

Nastolatek zniszczył sobie życie

Brutalna napaść na nastolatka z Chełmży. Wiek sprawcy szokuje

2022-07-28 8:20

Chełmża: Brutalnie napadł na nastolatka i ukradł mu rower. W całej historii z powiatu toruńskiego szokujący dla niektórych może być wiek sprawcy, który został ujęty przez policjantów. Stróżom prawa towarzyszył ojciec pokrzywdzonego. - Zatrzymanym zajmie się sąd rodzinny - informuje asp. Wojciech Chrostowski z biura KMP w Toruniu.

Dramatyczne sceny w Chełmży miały miejsce w minioną sobotę (23.07.2022 r.) po godzinie 20:00. Miejscowi policjanci otrzymali informację o rozboju, do jakiego miał dojść w okolicach Jeziora Głuchowskiego. - 16-latek jechał tamtędy swoim rowerem. W pewnym momencie jego drogę zastąpił młody chłopak, który go zatrzymał. Napastnik zażądał oddania jednośladu, a gdy jego właściciel odmówił kilka razy uderzył go w twarz, zabrał rower i odjechał - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z biura KMP w Toruniu. Pokrzywdzony zadzwonił do swojego ojca i powiadomił go o nieprzyjemnym zajściu. Mężczyzna zawiadomił policję i sam rozpoczął poszukiwania sprawcy.

Czytaj też: Nocny pościg za 12-letnią dziewczyną w Toruniu!

Chełmża: Pościg za brutalem. Policjanci dopadli go na polu

Kiedy policjanci dojechali w tamto miejsce, zauważyli młodego chłopaka uciekającego na rowerze, którego samochodem gonił już ojciec pokrzywdzonego. W pewnym momencie uciekinier zsiadł z jednośladu i na piechotę pobiegł w stronę pól uprawnych.

- Funkcjonariusze wspólnie z ojcem pokrzywdzonego odcięli mu drogę ucieczki i pochwycili zbiega. 14-latek trafił prosto do komisariatu. Tam został przesłuchany. Warty kilkaset złotych jednoślad już wrócił do właściciela. Nastoletnim napastnikiem zajmie się teraz sąd rodzinny - przekazuje asp. Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Rozbój na bydgoskim Miedzyniu! 27-latek rzucił się na mężczyznę z nożem