Budowa Sądu Rejonowego w Toruniu ma się znakomicie. Budynek wygląda IMPONUJĄCO [ZDJĘCIA]

2020-09-18 10:53 KM

Prace przy budowie siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu są zaawansowane w około 80 procentach. - Zgodnie z planem, gmach będzie gotowy w drugim kwartale 2021 roku - informuje Urząd Miasta Torunia na głównej stronie naszego miasta. Zobaczcie jak prezentuje się budynek!

Budowa Sądu Rejonowego w Toruniu ma się znakomicie. UMT chwali się postępami

Okazały gmach Sądu Rejonowego znajduje się na placu Zwycięstwa – jest już w stanie surowym zamkniętym. Elewacja ukończona jest już w 70 procentach, a dachy są całkowicie zrobione. Aktualnie prace prowadzone są wewnątrz, choć i te, jak szacuje wykonawca, firma Warbud, są mocno zaawansowane. Spośród 7 pięter obiektu na pięciu są pomalowane ściany, w łazienkach położone gresy i glazura. Są także zamontowane drzwi, grzejniki, wykładziny PCV oraz osprzęt elektryczny. Zakończone zostały prace związane z przyłączami elektrycznymi, teletechnicznymi, wod.-kan. i CO. Zamontowane są wszystkie główne ciągi instalacji, wentylacj9i, klimatyzacji, a także centrala wentylacyjna.

- W dniu 17 września 2020 roku ze stanem prac zapoznali się prezydent Michał Zaleski oraz dyrektor Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Marian Pieńczewski. Nie ukrywali, że obiekt robi wrażenie - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Torunia.

Projekt gmachu wykonała Pracownia Architektoniczna AA s.c. z Gdańska, która ma w swoim dorobku projekty i wykonanie lub przebudowę już kilku budynków sądu, m.in. w Wejherowie, Sopocie i Tczewie. Pozwolenie na budowę siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu prezydent Michał Zaleski podpisał w dniu 13 września 2017 roku. Jedna siedziba oznacza poprawę warunków pracy wymiarowi sprawiedliwości, będzie także wielkim udogodnieniem dla interesantów. Aktualnie wciąż jeszcze Sąd Rejonowy w Toruniu funkcjonuje w kilku lokalizacjach, w różnych punktach miasta.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Swoją siedzibę w gmachu na placu Zwycięstwa znajdzie 12 wydziałów: trzy wydziały karne, trzy cywilne, wydział ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy oraz gospodarczy KRS i sekcja do spraw wykonania orzeczeń karnych. Wewnątrz będzie 40 sal rozpraw oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne, sala konferencyjna. W piwnicy znajdą się: garaż podziemny dla pracowników sądu, 4 miejsca postojowe dla konwojów przywożących oskarżonych oraz archiwa i pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia to blisko 18 tys. metrów kwadratowych.

- Budynek Sądu Rejonowego to największa inwestycja Skarbu Państwa w naszym mieście od kilkudziesięciu lat. Kiedy prace ruszały jesienią 2018 roku, ich koszt oszacowano na 135 mln zł, a z wyposażeniem - blisko 150 mln zł. Inwestorem jest Sąd Apelacyjny w Gdańsku, a wykonawcą warszawska firma Warbud SA - przekazuje Urząd Miasta Torunia.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.