Śnieg

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Całodobowy mróz i więcej śniegu. Bezlitosne prognozy [Pogoda Toruń 13.12.2022]

Zima atakuje!

Całodobowy mróz i więcej śniegu. Bezlitosne prognozy [Pogoda Toruń 13.12.2022]

2022-12-13 5:00

Pogoda Toruń 13.12.2022. Prognoza na wtorek nie zwiastuje zbyt wiele dobrego. Rafał Maszewski spodziewa się kolejnych zimowych akcentów. Nie uwolnimy się od mrozów, a na drogach dominować będą trudne warunki. Szczegóły w poniższym materiale.

Pogoda Toruń 13.12.2022. Najnowsza prognoza na wtorek

W prognozie pogody dla Torunia i okolic nie widać przełomu. We wtorek (13 grudnia 2022 r.) biały puch ponownie da o sobie znać, choć nie w takim stopniu jak na samym początku tygodnia. - Na niebie pojawi się sporo chmur, ale jest szansa na przebłyski słońca. Lokalnie i sporadycznie może bardzo słabo przelotnie poprószyć, przy przewadze pogody bezopadowej - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

- Napływać będzie zimna masa powietrza, która w ciągu dnia "ogrzeje" się do -2; -1 stopnia, a umiarkowany zachodni wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Odczujemy zimno. Ciśnienie atmosferyczne będzie wolno rosnąć, a warunki biometeorologiczne nieco się poprawią do obojętnych - dodaje ceniony klimatolog.

Prognoza długoterminowa dla Torunia. Mróz nie odpuści

Całodobowy mróz zostanie z nami do niedzieli (18 grudnia 2022 r.). W ciągu dnia torunianie odnotują temperatury maksymalne na poziomie od -1 stopnia Celsjusza do -3 stopni. W środku tygodnia kierowcom życie będą utrudniać zamglenia, sporadycznie może też padać śnieg. Momentami umiarkowany wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Ciśnienie będzie wzrastać i podczas weekendu osiągnie poziom 1017-1023 hPa. Prognozy będziemy omawiać na bieżąco w naszym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Jesień pod Tatrami z lotu ptaka