Chełmża: jego ofiarami były młode matki i nie tylko. Internetowa "kariera" 19-latka zakończona

2021-04-08 8:10 Konrad Marzec
Chełmża: Jego ofiarami były młode matki i nie tylko. Internetowa kariera 19-latka zakończona
Autor: KMP w Toruniu Chełmża: Jego ofiarami były młode matki i nie tylko. Internetowa "kariera" 19-latka zakończona

Chełmża: Pracowity Poniedziałek Wielkanocny dla policjantów z regionu. Zatrzymany w Święta 19-letni mieszkaniec gminy Chełmża już usłyszał kilkanaście zarzutów oszustw, których dokonał na terenie całej Polski. - Policjanci zapowiadają dalszy rozwój tej sprawy - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Chełmża: jego ofiarami były młode matki i nie tylko. Internetowa "kariera" 19-latka zakończona

19-latek zatrzymany, w świąteczny poniedziałek, przez policjantów z Chełmży usłyszał trzynaście zarzutów dokonanych oszustw. Jak ustalili policjanci młody mężczyzna od stycznia ubiegłego roku, za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych i społecznościowych oferował do sprzedaży najróżniejsze przedmioty. - Były wśród nich łóżeczka i wózki dziecięce, różnego typu wielozadaniowe zegarki oraz rower. W celu wprowadzenia nabywcy w błąd kilkakrotnie posłużył się również dowodem osobistym innej osoby - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Zobacz też: Chełmża. Pogrzeb 23-letniej Izy. Urna już w grobowcu. Pozostał żal i smutek [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

- Oszukiwał kupujących praktycznie z całej Polski. Pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani przez niego pochodzą z m.in. z Wrocławia, Legnicy, Bydgoszczy, Gdyni, Nowego Sącza i Zakopanego. To właśnie między innymi do tych osób nigdy nie dotarł oferowany na portalach towar, a oni sami do dziś nie odzyskali pieniędzy. Sprawca z takiego procederu uczynił sobie stałe źródło utrzymania - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Wiedząc, co ma na sumieniu ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili jego miejsce przebywania. Sprawca był tak zaskoczony i zdeterminowany, że próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Na niewiele się to jednak zdało, bo po chwili był już w rękach kryminalnych. - We wtorek (06.04) prokurator zdecydował, że tego nastolatka obowiązuje zakaz opuszczania kraju, będzie musiał wpłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego i ma nakaz zgłaszania się na dozór przez wszystkie dni w tygodniu do najbliższej jednostki Policji. Za dokonane wyłudzenia grozi mu kara do 8 lat więzienia - informuje nas policjantka z Torunia.

- Śledczy zapowiadają jednak, że to nie koniec tej sprawy. Ich ustalenia świadczą o tym, że sprawa może mieć dalszy ciąg i przewidują jej dalszy rozwój, bowiem osób oszukanych może być więcej. Wówczas podejrzany może usłyszeć nawet kilkadziesiąt kolejnych zarzutów - podsumowuje oficer prasowy KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Działacz społeczny schwytał oszusta działającego metodą „na policjanta”. Zatrzymany 27-latek próbował wyłudzić pieniądze od 82-letniej staruszki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE