Czernikowo. 2,5 promila alkoholu za kierownicą Renault. Policjanci z Torunia w akcji

2020-09-07 10:59 KM
badanie alkomatem
Autor: materiały policji Czernikowo. 2,5 promila alkoholu za kierownicą Renault. Interweniowali policjanci z Torunia / Zdjęcie poglądowe

Policyjna interwencja w centrum Czernikowa. Funkcjonariusze z Torunia zatrzymali prawo jazdy kompletnie pijanego 34-letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego. To nie koniec jego kłopotów. Mężczyźnie grożą 2 lata pozbawienia wolności.

Pracowity weekend dla policjantów z Torunia. W minioną niedzielę (6 września) patrol funkcjonariuszy z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, pełniący służbę w Czernikowie, zatrzymał przy ul. Toruńskiej do kontroli samochód osobowy marki Renault. Za kierownicą siedział 34-letni mężczyzna, który już wtedy musiał zdawać sobie sprawę, iż wpadł w poważne tarapaty. - Policjanci poddali kierowcę badaniu stanu nietrzeźwości. Niestety wynik był zatrważający - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

- Okazało się, że ten kierowca  miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, które wraz z materiałami tej sprawy trafią do sądu - mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy. O jego losie zdecyduje sąd. Redakcja naszego portalu apeluje w tym miejscu do czytelników - pod żadnym pozorem nie naśladujcie 34-latka. Wsiadając za kółko na "podwójnym gazie" stwarzacie śmiertelne zagrożenie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pijany kierowca nie potrafił zapanować nad swoim autem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.