Dąbrowa Biskupia. Prawie 20 kilogramów podejrzanych roślin zabezpieczonych. 43-latek aresztowany

2020-10-25 10:39 KM

19 rosnących krzaków konopi oraz blisko 20 kg suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia na jednej z posesji w gminie Dąbrowa Biskupia. Zatrzymany do sprawy 43-letni właściciel plantacji usłyszał zarzuty uprawy i wytwarzania znacznej ilości konopi. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Narkotyki ukryte w modlitewniku

Dąbrowa Biskupia. Prawie 20 kilogramów podejrzanych roślin zabezpieczonych. 43-latek aresztowany

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KPP w Inowrocławiu w minioną środę (21.10.20) zatrzymali 43-latka w jego miejscu zamieszkania na terenie gminy Dąbrowa Biskupia. Mężczyzna na należącej do siebie posesji uprawiał marihuanę i suszył swoje „zbiory”. Wstępne zważenie suszących się roślin wykazało, że mają one 19,5 kg. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawiania i wytwarzania znacznej ilości konopi innych niż włókniste,

- Grozi mu za to od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności. 22 października sąd zdecydował, że 43-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie - przekazuje sierż. szt. Michał Parzyszek z KPP w Inowrocławiu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.