Magical

i

Autor: youtube.com Magical

Akcja w Toruniu

Daniel "Magical" stracił Sonię! Animalsi z wizytą u patostreamera. Działali bezprawnie?! [AKTUALIZACJA, WIDEO]

2023-01-27 14:21

Daniel "Magical" znów jest na tapecie. Tym razem za sprawą akcji animalsów z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, którzy odwiedzili patostreamera przy Urzędniczej 2. Przyjaciele czworonogów odebrali "Magicalowi" i jego matce psa. Przypomnijmy - w październiku 2022 roku, podczas jednego ze streamów można było zobaczyć, jak jeden z pijanych mężczyzn spadł na bezbronnego psiaka.

Aktualizacja 14:00

Jak donoszą "Nowości" - "Magical" już zapowiada, że będzie domagał się reakcji na bezprawne zabranie psa. Czy ma podstawy? Toruński dziennik skontaktował się z ekspertem i wygląda na to, że rzeczywiście takowe występują.

-  Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt upoważniony przedstawiciel organizacji zajmującej się statutowo ochroną zwierząt może zainicjować odbiór zwierzęcia, jeśli jest traktowane w nieprawidłowy sposób, a dalszy pobyt w dotychczasowym miejscu zagraża jego życiu lub zdrowiu. O tak odebranym zwierzęciu organizacja powiadamia niezwłocznie gminę, w tym przypadku - Prezydenta Torunia - mówi Piotr Korpal, prezes Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt.

W takich przypadkach prezydent wszczyna postępowanie i po zbadaniu wszystkich okoliczności podejmuje decyzję. Ewentualny odbiór psiaka miałby charakter tymczasowy, ponieważ tylko sąd może orzec przepadek. 

Wcześniej pisaliśmy:

O sprawie pijanego jak bela mężczyzny, który przy Urzędniczej 2 przewrócił się na psa pisaliśmy w październiku 2022 roku. Materiał wideo wciąż jest dostępny w tym miejscu. - Funkcjonariusze rzeczywiście byli na miejscu, ale nie stwierdzili znęcania się nad zwierzęciem. Pies nie wymagał pomocy medycznej - powiedział nam wtedy asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu. Mimo to, sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Daniel "Magical" Z. nie był obecny przy tym zdarzeniu, ponieważ przebywał za kratkami. Psiakiem Sonią zainteresowali się przyjaciele zwierząt.

Daniel "Magical" stracił psa. Akcja DIOZ przy Urzędniczej 2 w Toruniu

Animalsi z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odwiedzili słynny "lokal" przy Urzędniczej 2. Odebrali psiaka "Magicalowi" i jego matce, ps. "Gocha". Towarzyszyli im policjanci. Filmy animalsów, które trafiły do sieci wzbudziły mnóstwo emocji.

- Urzędnicza 2 w Toruniu, skrajna patologia trzymająca zwierzęta. Znana wszystkim "Gocha", która obsr*** i obszcz*** prowadziła libacje alkoholowe na streamie. Pies odebrany. W asyście policji udało się go zabezpieczyć - powiedział przedstawiciel DIOZ na nagraniu, zamieszczonym w mediach społecznościowych. Znajdziecie je pod naszym artykułem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy oglądasz patostreamy?
Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem