Do Torunia przyjadą bracia Golec! Wielki koncert już niebawem

2021-07-27 11:18
Golec uOrkiestra, Bracia Golec
Autor: AKPA Golec uOrkiestra, Bracia Golec

Bracia Golec w Toruniu! Będzie to element dożynek wojewódzkich. Wielki korowód ulicami starego miasta, przegląd kapel ludowych, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, a do tego Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach – tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się tym razem w grodzie Kopernika.

Do Torunia przyjadą bracia Golec! Wielki koncert już za kilka dni

- Obchody wojewódzkiego święta plonów organizujemy tym razem wspólnie z diecezją toruńską. Chcemy, by miały szczególny charakter, podkreślający więzi miasta z wsią. Jako samorząd województwa, w którym rolnictwo jest jedną z wiodących gałęzi gospodarki, pragniemy, by przekaz o tym, że to wieś nas żywi, zakorzenił się w świadomości społecznej - podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

Wydarzenia zostały zaplanowane na 28 i 29 sierpnia (sobota i niedziela). Gwiazdami pierwszego dnia będą raper L.U.C. i grupa muzyczna Rebel Babel, którzy koncertować będą najpierw na toruńskiej starówce, a potem na plenerowej scenie na Jordankach. Finałem dnia będzie wieczorne party pod chmurką, które poprowadzi DJ Martinez. Tego samego dnia w Teatrze Horzycy odbędzie się gala Nagród Marszałka Województwa Agricola - Syn Ziemi.

Czytaj też: Toruń w latach 30. XX wieku! Zobacz wyjątkowe, stare zdjęcia grodu Kopernika

- W niedzielę 29 sierpnia przedpołudnie upłynie pod znakiem oficjalnych uroczystości, a wieczór zakończy się wielkim koncertem grupy braci Golców - przekazuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

O poranku w toruńskim Parku Pamięci zostanie odsłonięta instalacja poświęcona mieszkańcom wsi, chłopom i ziemianom, zamordowanym w ramach, określanej obecnie jako zbrodnia pomorska, ludobójczej akcji „odpolszczania” północno-zachodniej części polskich ziem, przyłączonych wkrótce po napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku do III Rzeszy. Uroczysta msza dożynkowa odbędzie się w katedrze śś. Janów, a po niej wielki korowód dożynkowy przejdzie ulicami starego miasta na Jordanki, gdzie przewidziane jest ogłoszenie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najciekawsze stoisko promocyjne, wystawione przez wspólnoty powiatowe lub lokalne grupy działania.

Wybieram Śląskie - Golec uOrkiestra, Bańka, Rożek i inni reklamują śląskie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE