Dziś w Polsce spadnie ŚNIEG. Sprawdź, gdzie będą najgorsze warunki [PROGNOZA POGODY]

2020-11-23 5:52 KM
Śnieg leżący na drogach. Prognoza pogody
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Dziś w Polsce spadnie ŚNIEG. Sprawdź, gdzie będą najgorsze warunki [PROGNOZA POGODY] / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na poniedziałek dla Polski (23.11.2020. Synoptycy przewidują na dziś opady deszczu, deszczu ze śniegiem i sam śnieg. Sprawdź, gdzie warunki atmosferyczne będą najgorsze. Najbliższe kilkanaście godzin upłynie nam pod znakiem bardzo chłodnej jesieni. W niektórych rejonach naszego kraju słońce będzie się przebijać

Spis treści

  1. Dziś w Polsce spadnie ŚNIEG. Sprawdź, gdzie będą najgorsze warunki [PROGNOZA POGODY]
  2. Prognoza pogody. Noc z poniedziałku na wtorek (23-24.11.2020)

Dziś w Polsce spadnie ŚNIEG. Sprawdź, gdzie będą najgorsze warunki [PROGNOZA POGODY]

Prognoza pogody na dziś (23.11.2020). W poniedziałek spodziewamy się brzydkiej wersji późnej jesieni. Potwierdzają to meteorolodzy IMGW oraz ekspert i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl - znany w Kujawsko-Pomorskiem meteorolog Rafał Maszewski. - Przelotne opady deszczu, śniegu z deszczem i krupy śnieżnej będą się pojawiać na południu i północy. W górach popada sam śnieg. Słońce najczęściej zaświeci na Pomorzu, zachodzie i w drugiej części dnia w centrum - czytamy na wcześnie wspominanej stronie internetowej.

- Najzimniej będzie na południu (około 3 stopni), ale na przeważającym obszarze będzie niewiele cieplej (5-6 stopni), tylko na zachodzie (7-8 stopni). Zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach chwilami dość silny. Najsilniejszy na Wybrzeżu - pisze w swoim serwisie Rafał Maszewski.

Prognoza pogody dla Polski - 23.11.2020
Autor: Super Express Prognoza pogody dla Polski - 23.11.2020

Kierowców uczulamy na warunki, które będą panować na drogach. Uważajcie na siebie, zdejmijcie nogę z gazu i zachowajcie odpowiedni poziom koncentracji. Wypadków w ostatnich dniach było całkiem sporo, a pogoda z pewnością nie będzie ułatwiać zadania uczestnikom ruchu drogowego.

Prognoza pogody. Noc z poniedziałku na wtorek (23-24.11.2020)

Na kolejną noc, meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie w drugiej połowie nocy pojawią się rozpogodzenia. Miejscami trzeba się przygotować na przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu.

- Lokalnie w kotlinach sudeckich marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0°C na południu, 3°C w centrum, do 7°C nad morzem; w obszarach podgórskich od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne - informują przedstawiciele IMGW na głównej stronie Instytutu.

Taka będzie pogoda jesienią