ECF Camerimage w Toruniu pod lupą CBA! Fatalne wieści dla Marka Żydowicza

i

Autor: CBA / Materiały prasowe/ Zdjęcie poglądowe CBA przedstawiło wyniki kontroli w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage

ECF Camerimage w Toruniu pod lupą CBA! Mamy komentarz

2022-02-18 15:57

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage w Toruniu - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA. ECF jest pod lupą od 13 stycznia 2022 roku. W komunikacie przekazano szczegóły. To nie są dobre wieści dla Marka Żydowicza i jego ludzi.

- Chciałbym, aby siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage była obiektem, którego Toruniowi będą zazdrościli przez lata - powiedział w listopadzie 2021 roku Polskiej Agencji Prasowej dyrektor i twórca festiwalu Camerimage Marek Żydowicz. Trzeba powiedzieć jasno, że nie o taką sławę chodziło Żydowiczowi. 18 lutego 2022 roku na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawił się w komunikat w sprawie kontroli w ECF Camerimage w Toruniu. - Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Bydgoszczy prowadzą od 13 stycznia br. kontrolę wybranych procedur udzielania zamówień publicznych oraz prawidłowości wykorzystania i rozliczania wsparcia finansowego otrzymanego przez Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu od dnia 29 września 2019 r - czytamy w komunikacie. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: MILIONY na ECF Camerimage potwierdzone. Dobre wieści dla Torunia?

- Zakończenie kontroli planowane jest na dzień 13.04.2022 r. Zgodnie z treścią ustawy o CBA, postępowanie może zostać przedłużone o kolejne 6 miesięcy - dodają przedstawiciele CBA w komunikacie.

Zapytaliśmy o sprawę zastępcę dyrektora ds. promocji ECFC. Roman Tondel podchodzi do sprawy ze spokojem i deklaruje, że przedstawiciele ECFC współpracują z funkcjonariuszami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Potwierdzam, że wiemy o tym, że taka kontrola jest prowadzona, zostaliśmy o tym poinformowani, przekazujemy na bieżąco dokumenty, o które proszą kontrolerzy CBA i spokojnie czekamy na wyniki kontroli - powiedział "Super Expressowi" Roman Tondel.

30 września 2020 roku premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę rządu o dofinansowaniu budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Chodziło o 400 milionów złotych z budżetu centralnego. Resztę - 200 milionów - to fundusze z miasta.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Toruń stać na ECF Camerimage?
Oficjalne rozpoczęcie festiwalu Energa Camerimage