Elana Toruń ma nowego trenera. Wcześniej pracował w Lechii Gdańsk

2020-10-26 14:49 Konrad Marzec
Maciej Kalkowski, nowy trener Elany Toruń i prezes Maciej Chrzanowski
Autor: Elana Toruń Elana Toruń ma nowego trenera. Wcześniej pracował w Lechii Gdańsk

Elana Toruń poinformowała o zatrudnieniu nowego szkoleniowca, który zajmie się pierwszą drużyną "Żółto-Niebieskich". Po rezygnacji Dariusza Grzegrzółki, ciężar wypracowania dobrych wyników spoczywać będzie na Macieju Kalkowskim, który wcześniej był związany z Lechią Gdańsk.

Elana Toruń ma nowego trenera. Wcześniej pracował w Lechii Gdańsk

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o rezygnacji trenera Dariusza Grzegrzółki, który nie notował dobrych wyników w sezonie 2019/20. Już pod jego nieobecność "Żółto-Niebiescy" wygrali 2:1 w Jarocinie i zapewnili sobie przynajmniej chwilowy oddech. W kolejnych spotkaniach drużynę poprowadzi już nowy trener. Klub poinformował o jego zatrudnieniu w poniedziałek (26.10.2020). 

- Maciej Kalkowski został nowym trenerem Elany Toruń. 46 letni szkoleniowiec poprowadził poniedziałkowe zajęcia Żółto-Niebieskich. Przez ostatnie lata Kalkowski był związany z Lechią Gdańsk, w której pracował od 2012 roku w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu sprawując głównie rolę asystenta trenera - czytamy w komunikacie Elany.

Od września do listopada 2014 roku, Kalkowski wspólnie z Tomaszem Untonem prowadzili Lechię Gdańsk. 13 października bieżącego roku nowy szkoleniowiec Elany odszedł z Lechii. 

Trener Kalkowski ma za sobą okazałą karierę zawodniczą. Grał m.in. w Lechii Gdańsk i GKS Bełchatów. Na poziomie ekstraklasy zanotował 36 meczów. Umowa z nowym trenerem została podpisana do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W tym miejscu warto przytoczyć ciekawy fakt z kariery 46-latka. W sezonie 2004/2005 grał w meczu Elana Toruń - Lechia Gdańsk. Spotkanie było rozgrywane w ramach 27. kolejki III ligi, gr. 2 i jego stawką był awans do 2. ligi. Ostatecznie wygrali goście, a jedyną bramkę w 83. minucie zdobył Krzysztof Rusinek.

HOT - Konflikt Lewandowskiego z Kucharskim - o co naprawdę chodzi?