Garbarnia Kraków - Elana Toruń, 07.09

Autor: nadesłane Garbarnia Kraków - Elana Toruń, 07.09

Garbarnia Kraków - Elana Toruń: Stracona szansa przyjezdnych. Do grodu Kopernika przywiozą punkt [RELACJA]

2019-09-07 18:56

Elana Toruń jechała na wyjazdowy mecz z Garbarnią Kraków z nadziejami na komplet punktów. Podopieczni Ariela Jakubowskiego podbudowali się wygraną 4:1 z Legionovią Legionowo. Ewentualny triumf na terenie zespołu z czołówki 2. ligi mógł sprawić, że "Żółto-Niebiescy" dobiją do strefy awansu. Zapraszamy na relację portalu ESKA INFO Toruń.

Trener Ariel Jakubowski wciąż nie mógł skorzystać z Kordiana Górki i Filipa Kozłowskiego, którzy są jednak coraz bliżsi powrotu do drużyny. Na ławce rezerwowych pojawił się Dominik Sokół, który niedawno został wypożyczony z Radomiaka Radom. Sztab szkoleniowy wierzy, że skutecznie wspomoże ofensywę.

Garbarnia do spotkania z "Żółto-Niebieskimi" przystępowała w dobrych humorach. Zespół od początku sezonu 2019/20 jest w dobrej formie i po remisie Stali Rzeszów z GKS-em Katowice (1:1) mógł wdrapać się na sam szczyt 2. ligi. Warunkiem były trzy punkty.

Garbarnia Kraków - Elana Toruń, relacja

Tym razem w bramce Elany stanął Michał Nowak, a w obronie znów zobaczyliśmy Jakuba Świecińskiego. Wśród gospodarzy straszyć miał Kamil Słoma, który już dwukrotnie pokonywał w tym sezonie bramkarzy rywali.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni. Dobrze wyglądający w ostatnich tygodniach Damian Lenkiewicz nie trafił jednak w bramkę. Cztery minuty po tej sytuacji, Michał Nowak w znakomitym stylu zatrzymał Mateusza Wyjałdowskiego. W pierwszych fragmentach mecz mógł się podobać. Tuż po kwadransie w poprzeczkę trafił Bartosz Boniecki. Ten sam zawodnik mógł otworzyć wynik na kilka minut przed przerwą, ale przeszkodziła mu desperacka interwencja przedstawiciela gospodarzy, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Po przerwie sytuacji było zdecydowanie mniej. Michał Nowak pokazał klasę w pojedynku z Kamilem Słomą, a w 78. minucie bardzo bliscy szczęścia byli goście. Uderzenie z pięciu metrów Kryszaka obronił jednak Aleksander Kozioł.

Ostatnie kilkanaście minut Elana grała w przewadze jednego zawodnika, po tym jak z boiska wyleciał Adrian Jurkowski. Podopieczni Ariela Jakubowskiego nie zdołali jednak tego wykorzystać i mecz skończył się podziałem punktów. Torunianie mogą mówić o sporym niedosycie, gdyż z przebiegu meczu byli zespołem lepszym.\

Garbarnia Kraków - Elana Toruń 0:0

Garbarnia Kraków: Kozioł - Jurkowski, Kujawa (66' Klimek), Masiuda, Kuczak - Marszalik, Kołbon, Wyjałdowski, Słoma (57' Szewczyk) - Kowalski, Feliks (66' Surmiak)

Elana Toruń: Nowak - Świeciński, Onsorge, Urbański, Andrzejewski - Kryszak, Stryjewski (57' Sokół) - Boniecki (61' Machaj), Kościelniak, Lenkiewicz (89' Jóźwicki) - Kołodziej

Sędzia: Marek Śliwa (Pińczów)