GIGANTYCZNE ŚNIEŻYCE i OKRUTNA pogoda! Totalny PARALIŻ w Polsce

2021-01-25 5:05 km
GIGANTYCZNE ŚNIEŻYCE i OKRUTNA pogoda! Meteorolodzy zapowiadają PARALIŻ i chaos
Autor: CC Unsplash.com GIGANTYCZNE ŚNIEŻYCE i OKRUTNA pogoda! Meteorolodzy zapowiadają PARALIŻ i chaos

Meteorolodzy opisujący prognozę pogody na poniedziałek (25.01.2021) mają dla nas konkretne ostrzeżenie. Gigantyczne śnieżyce i zawieje zagrażają Polsce. Na wschodzie kraju spodziewamy się nawet 30 cm śniegu! Musimy wziąć pod uwagę paraliż na drogach i na kolei. W jakich regionach będzie najgorzej? Sprawdź na se.pl.

Spis treści

  1. GIGANTYCZNE ŚNIEŻYCE i OKRUTNA pogoda! Meteorolodzy zapowiadają PARALIŻ i chaos
  2. Gigantyczne śnieżyce i paraliż na drogach. Prognoza pogody
  3. Porywisty wiatr i zawieje śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają
  4. Prognoza pogody. Temperatura w Polsce

GIGANTYCZNE ŚNIEŻYCE i OKRUTNA pogoda! Meteorolodzy zapowiadają PARALIŻ i chaos

Prognoza pogody na poniedziałek (25.01.2021) nie wygląda dobrze, zwłaszcza dla wschodniej części Polski. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, oblodzeniem i prawdziwym atakiem zimy. IMGW opublikowało dzień wcześniej czerwony alert dotyczący województwa podkarpackiego. Okazuje się jednak, że problem będzie w wielu innych regionach naszego kraju. Eksperci przekazują, że czeka nas paraliż drogowy i kolejowy. Gdzieniegdzie zobaczymy konkretną warstwę śniegu - nawet do 20-30 cm. 

Czytaj też: Wstrząsające słowa mamy bestialsko katowanego Remka. Powiedziała TO i zaczęła płakać

Gigantyczne śnieżyce i paraliż na drogach. Prognoza pogody

Zima zaatakuje w poniedziałek (25.01.2021) z potężną mocą. Takiej ilości śniegu na drogach dawno u nas nie było! Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność i z pewnością napotkają poważne utrudnienia na drogach. Meteorolodzy zachęcają, aby w miarę możliwości zrezygnować z podróżowania samochodem. Spodziewajmy się także opóźnionych pociągów i innych pojazdów komunikacji miejskiej. Wszystko przez regularnie padający śnieg. Gdzie będzie najgorzej?

- W pierwszej połowie dnia na wschodzie naszego kraju rozpoczną się intensywne opady śniegu, które przemieszczać się będą od Karpat częściowo przez Małopolskę i Kielecczyznę, a następnie Podkarpacie i Lubelszczyznę po wschodnie Mazowsze, Podlasie i wschodnie Mazury. Największe natężenie śnieżyc spodziewane jest w południowej części regionu w godzinach porannych i przedpołudniowych, zaś w północnej części po południu. W tym czasie może w ciągu jednej godziny spadać nawet do 2-3 cm śniegu - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Eksperci od pogody przekazują, że od ciężaru śniegu mogą łamać się gałęzie. Możliwe są także zerwania linii energetycznych czy sieci trakcyjnej. 

Porywisty wiatr i zawieje śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają

Eksperci IMGW przygotowujący prognozę pogody na poniedziałek (25 stycznia) przekazują, że wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. - W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w ich prognozie.

Prognoza pogody. Temperatura w Polsce

Temperatury w poniedziałek (25.01.2021) nie będą sporym utrapieniem. Na termometrach w Polsce od 0 do 2 stopni. Jeśli chodzi o duże miasta - najcieplej będzie we Wrocławiu, Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Konkretnego mrozu nie odnotujemy. Nasza redakcja apeluje do czytelników - uświadamiajcie swoich bliskich o zagrożeniu pogodowym. Mapę z alertami znajdziecie w oficjalnym serwisie IMGW. Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteo.

Zima daje się we znaki kierowcom w Rzeszowie