Słońce oświetla kłosy

i

Autor: CC Pixabay.com GORĄCO nawet do 29 stopni! Do Polski powraca lato! [PROGNOZA POGODY] / Zdjęcie poglądowe

GORĄCO i nawet 29 stopni! Do Polski powraca lato [PROGNOZA POGODY]

2020-09-14 7:03

Kalendarzowa jesień tuż tuż, ale prognoza pogody na najbliższe dni sugeruje, że lato wcale nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Meteorolodzy przekazują ciekawe wieści. Już w poniedziałek niektóre regiony naszego kraju poczują gorąco. Słońce wyraźnie będzie dominować na niebie. Więcej szczegółów dotyczących prognozy pogody znajdziecie w poniższym artykule!

Prognoza pogody na poniedziałek i kolejne dni nowego tygodnia przynosi bardzo ciekawe wieści. Czy do Polski wraca lato z prawdziwego zdarzenia? Wiele na to wskazuje. Na termometrach ponownie zagoszczą wysokie temperatury, a parasole będzie można schować głębiej do szafy. Jeśli końcówka sierpnia i początek września nie przypadły większości do gustu, to najbliższe godziny i dni powinny im to wynagrodzić. Potwierdza to ekspert od pogody z Torunia, Rafał Maszewski, którego prognozy są bardzo popularne nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim.

- W poniedziałek przeważać będzie słoneczna i bezopadowa pogoda. Na zachodzie i południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 28-29 stopni, a na przeważającym obszarze do 24-26 stopni. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie (Tmax 18-19 st.). Na północy i wschodzie północno zachodni wiatr będzie umiarkowany, ale na zachodzie i południu skręci na południowo-wschodni i powinien być słaby - pisze autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody 14-20 września. Lato zostanie na dłużej?

Poniedziałek zapowiada się bardzo przyjemnie. A co z kolejnymi dniami? Wygląda na to, że lato zamierza się rozgościć w naszym kraju.

- Do środy napływać będzie gorąca masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego, którą najbardziej odczujemy we wtorek i środę - popołudniami temperatura wzrośnie do około 27 st. (lokalnie nie wykluczone 28 st.). Na zachodzie i południowym zachodzie Polski możliwe są przekroczenia 30 stopni! Noce i poranki też przyjemniejsze termicznie (13-14 st.). Wysokiej temperaturze towarzyszyć będzie pogodne niebo - przekazuje w serwisie pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski.

Prognoza pogody 14-20 września, kiedy ochłodzenie?

- W nocy ze środy na czwartek z północy będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny, za którym w czwartek napłynie zimniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Tego dnia i w piątek temperatura maksymalna wzrośnie do około 16-17 stopni. Zwłaszcza w czwartek dość silny północy wiatr będzie zwiększał odczucie chłodu. W sobotę, a zwłaszcza niedzielę temperatura będzie już nieco wyższa (około 18 st.) - czytamy w serwisie pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: Kiedy przyjdzie jesień? Meteorolodzy przekazują zaskakujące prognozy!

Język polski. Ten quiz to powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 12
"Dziady" napisał:
Pogoda w górach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE