Gostkowo koło Torunia. W pożarze stracili domy i cały dobytek. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

2021-11-19 19:16

Gostkowo. Wracamy do sprawy pożaru, do którego doszło w minioną środę (17.11.2021) w powiecie toruńskim. Na szczeście obyło się bez rannych, ale pogrzelcy zostali bez dachu nad głową. - Jako lokalna wspólnota chcemy wesprzeć naszych sąsiadów i przyjaciół, którzy zostali poszkodowani w tym pożarze - przekazali autorzy zrzutki.

Pożar w Gostkowie koło Torunia. Duża akcja strażaków

O sprawie pożaru w Gostkowie, który wybuchł w środę (17.11.2021 r.) informowaliśmy was tego samego dnia w naszym lokalnym serwisie. Rzecznik prasowy toruńskich strażaków przekazał nam, że w akcji bralo udział 12 zastępów straży, w tym 9 pojazdów gaśniczych. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych i rannych. Konieczna była pomoc m.in. osobie niepełnosprawnej, która nie mogła o własnych siłach opuścić budynku. Lokalna społeczność skończyła bez dachu nad głową. Ich sąsiedzi nie chcą zostawiać ich samym sobie. Pokazują wielkie serce. Szczegóły pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Znaleźli Mariusza, bo opadły liście. Koszmarny finał poszukiwań kucharza z Torunia

Zbiórka dla pogorzelców z Gostkowa. "Chcemy wesprzeć naszych sąsiadów i przyjaciół"

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na "sąsiedzką pomoc dla pogorzelców z Gostkowa". Organizatorzy zebrali już ponad 14,6 tysięcy złotych (stan na 19.11.2021, godzina 19:00). W planach było osiągnięcie pułapu 20 tysięcy zł. Do końca jest jeszcze 22 dni, ale już teraz można napisać, że to wielki sukces ludzi wielkiego serca.

- 17 listopada naszych sąsiadów Państwa Marię i Zenona oraz Panią Joannę spotkało ogromne nieszczęscie. Na szczęście nic im się nie stało i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, podstawową opiekę zapewnili im rodzina i sąsiedzi, jednak w pożarze utracili swoje domy i cały dobytek, straty są ogromne. Jako lokalna wspólnota chcemy wesprzeć naszych sąsiadów i przyjaciół, którzy zostali poszkodowani w tym pożarze. Na dzień dzisiejszy niezbędne są najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użycia, zebrane przez nas środki przekażemy rodzinom na odtworzenie przedmiotów pierwszej potrzeby - czytamy w opisie na portalu zrzutka.pl.

- Jako mieszkańcy wsi Gostkowo i całej Gminy Łysomice, nie możemy zostać obojętni. W imieniu poszkodowanych rodzin prosimy o wsparcie w tym bardzo trudnym dla nich czasie - piszą organizatorzy na stronie zrzutka.pl. Zbiórkę można wesprzeć w tym miejscu.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE