Grudziądz: Pijany ksiądz na pogrzebie! Żałobnicy wezwali policję

2021-07-23 15:00
Grudziądz: Pijany ksiądz na pogrzebie! Żałobnicy wezwali policję
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Grudziądz: Pijany ksiądz na pogrzebie! Żałobnicy wezwali policję

Nieprawdopodobna historia z Grudziądza. Ksiądz miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a mimo to odprawiał uroczystości pogrzebowe. Jeden z żałobników nie wytrzymał i wezwał na miejsce policję. Mundurowi nie wiedzą jednak, co zrobić z księdzem. Dlaczego? Wyjaśniamy w artykule.

Ceremonia pogrzebowa nie należy do przyjemnych uroczystości. Mimo to trzeba zachować fason. Nie udało się to księdzu, który pod wpływem alkoholu był w trakcie pogrzebu. Jeden z żałobników zauważył "niedyspozycję" duchownego i wezwał policję. - Potwierdzam pana informacje. Wczoraj tj. 22 lipca koło południa otrzymaliśmy telefon, że istnieje podejrzenie, że pijany ksiądz bierze udział w pogrzebie, że odprawia ten pogrzeb - mówi nam aspirant Jacek Jeleniewski, oficer prasowy grudziądzkiej policji. Policja nie zlekceważyła anonimowego telefonu i na jeden z grudziądzkich cmentarzy wysłała patrol. - Policjanci pozwolili księdzu dokończyć uroczystości pogrzebowe - mówi aspirant Jeleniewski. Dopiero później podeszli do księdza i cała prawda wyszła na jaw. - Badanie wykazało, że ksiądz ma ponad dwa promile alkoholu - przyznaje rzecznik prasowy grudziądzkiej policji. Teraz stróże prawa mają nie lada problem. Dlaczego?

ZOBACZ: Kompletnie pijany 60-latek wjechał wprost pod rozpędzoną ciężarówkę! To cud, że ŻYJE!

- W tej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Jego celem jest ustalenie czy doszło do złamania prawa. Nie wiemy bowiem jak potraktować tą sytuację. Czy ksiądz odprawiając pogrzeb był w pracy czy pełnił posługę - tłumaczy aspirant Jeleniewski.

Jeżeli policja dojdzie do wniosku, że ksiądz był w pracy to przeciwko niemu może złożyć do sądu wnioskiem o ukaranie go grzywną. Zgodnie z prawem pracodawca może zwolnić pracownika, który wykonuje czynności służbowe będąc pod wpływem alkoholu.

Pijany mężczyzna jechał wężykiem ulicami Olsztyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE