Grudziądz. Przeżył HORROR we własnym mieszkaniu. Kaci byli bardzo brutalni

2020-09-15 13:22 KM
Pięść
Autor: CC Pixabay.com Grudziądz. Przeżył HORROR we własnym mieszkaniu. Kaci byli bardzo brutalni

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miniony czwartek (10 września) napadli na seniora. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania wraz z pokrzywdzonym weszło co najmniej dwóch sprawców, którzy następnie doprowadzili go do bezbronności i ukradli mienie o wartości kilkuset złotych. Grozi im kara nawet do 18 lat więzienia.

Dramat rozegrał się w miniony czwartek (10.09.2020). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony do swojego mieszkania wszedł z dwiema kobietami i dwojgiem mężczyzn. Tam został dotkliwie pobity, kiedy nie zgodził się na wydanie pieniędzy napastnikom. Sprawcy zabrali mienie o wartości kilkuset złotych i uciekli z mieszkania przed przyjazdem policji. Na miejsce został skierowany patrol oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci zabezpieczyli ślady, a następnie przesłuchali świadków.

- Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonych dowodów, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, pomimo tego, że pokrzywdzony został zabrany do szpitala i nie był w stanie podać szczegółów odnośnie zaistniałego zdarzenia - podkreśla podkomisarz Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Czytaj także: Pijanych wożą z Grudziądza do Torunia! ABSURD w Kujawsko-Pomorskiem

- Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika że w zdarzeniu brały udział 37 i 53-letnia kobieta oraz 33 i 38-letni mężczyzna - doskonale znani grudziądzkim stróżom prawa. Wszyscy zostali zatrzymani już następnego dnia w godzinach rannych. W toku czynności ustalono, że głównymi napastnikami byli mężczyźni - informuje podkomisarz Szablewski.

Kobiety zostały przesłuchane i zwolnione, natomiast mężczyźni w sobotę (12.09) zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował rozbójników na okres 3 miesięcy. - Z uwagi na wcześniejsze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, sprawcom grozi do 18 lat więzienia - podsumowuje policjant z Grudziądza.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pożar w kamienicy przy ulicy Legionów w Grudziądzu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.