Alkohol w szklance

i

Autor: CC Pixabay.com Pijanych wożą z Grudziądza do Torunia! ABSURD w regionie / Zdjęcie poglądowe

Pijanych wożą z Grudziądza do Torunia! ABSURD w Kujawsko-Pomorskiem

2020-09-15 9:34

Z Grudziądza do Torunia jest ponad 60 kilometrów. Wydaje się, że to całkiem sporo. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby pijanych grudziądzan transportować do grodu Kopernika. W tym pierwszym mieście nie ma Izby Wytrzeźwień. Dlaczego tak jest? Sprawdzał to reporter Radia ESKA Grudziądz.

Przesadzają z alkoholem, więc muszą trafić do Izby Wytrzeźwień. Powinni trzeźwieć w Grudziądzu, ale transportowani będą przez służby porządkowe do oddalonego o ponad 60 kilometrów Torunia. Choć większość zdaje sobie sprawę, że wygląda to absurdalnie, to przynajmniej do końca roku tak własnie będzie. Później kończy się umowa z grodem Kopernika. Reporter Radia ESKA Grudziądz rozmawiał o tym z Tadeuszem Smolarkiem z Komisji Bezpieczeństwa, który zwrócił uwagę na bardzo ważny aspekt.

Czytaj też: Grudziądz. Pijany 27-latek chciał wyskoczyć z 9. piętra! Uratowali go policjanci

- Gdyby to było 5-10 kilometrów, to można rzeczywiście jakoś to ogarnąć. Natomiast w tym przypadku jest to zbyt duża strata czasu i przede wszystkim odciąganie służb od ich podstawowego obowiązku, jakim jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom Grudziądza - mówi Smolarek w rozmowie z Radiem ESKA Grudziądz.

Jak już wyżej wspominaliśmy - umowa Grudziądza z Toruniem obowiązuje do końca 2020 roku. Do tego czasu trzeba sobie odpowiedzieć na istotne pytania. - Ile miasto za to zapłaci? Chcemy zobaczyć z jakimi problemami będą borykać się służby, które już alarmują, że to będzie poważny problem. To ok. 5 godzin wyłączenia z funkcjonowania w mieście. Chcemy poznać dokładne wyliczenia i ewentualnie dać zielone światło na rok 2021.

Radny podkreślił w rozmowie z Radiem ESKA, że najlepszym, choć jednocześnie kosztownym rozwiązaniem byłoby przywrócenie funkcjonowania Izby Wytrzeźwień w Grudziądzu. Miasta na razie jednak na to nie stać. Koronawirus z pewnością w tym temacie nie pomaga.

Powrót do szkoły. Rozwiążesz BANALNY test z matematyki? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
50 + 5 ⋅ 10 = ?
Zlot Samochodów Amerykańskich i Zabytkowych w Grudziądzu