Zgubili się w lesie

Grzybiarze postawili na nogi policję. Uratował ich telefon

2022-10-08 8:06

Kujawsko-pomorskie. Policjanci dostali informację o zagubionym małżeństwie, które wyszło na grzyby i straciło orientację w terenie. Na szczęście oboje mieli ze sobą telefony. Dzięki temu, że policjanci mogli utrzymywać z nim kontakt, szybko udało się ich odnaleźć. - Funkcjonariusze, co roku pomagają grzybiarzom wrócić do domu. Na wyprawę do lasu warto dobrze się przygotować, żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji - przestrzega asp. sztab. Dorota Rupińska z KPP Rypin. Ten materiał warto przeczytać ku przestrodze.

Kujawsko-pomorskie. Zagubieni grzybiarze odnalezieni przez policję

W czwartek(6.10.2022 r.), w godzinach południowych, do dyżurnego policji dodzwoniła się zaniepokojona kobieta, która oświadczyła, że wspólnie z mężem przyjechała do lasu na grzyby na terenie gminy Rogowo (woj. kujawsko-pomorskie) i w chwili obecnej ona stoi przy samochodzie, a jej 74-letniego męża, który ma problemy zdrowotne od około godziny nie ma. Kobieta przekazała, że nie mogą się odnaleźć, bo zarówno ona, jak i jej mąż stracili orientacje w lesie. Na szczęście oboje mieli telefony komórkowe.

- Dyżurny dokładnie rozpytał zgłaszającą skąd i którą drogą małżeństwo dojechało do lasu, następnie w rozmowie z zagubionym 74-latkiem ustalił, że on nadal się tam znajduje, a jedynym charakterystycznym punktem w jego okolicy są linie wysokiego napięcia. Policjant polecił mężczyźnie stać w jednym miejscu i wysłał tam policjantów z patrolówki - przekazuje asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowa KPP Rypin.

- Funkcjonariusze najpierw dotarli do zgłaszającej. Ustalili dokładnie, w którym kierunku oddalił się mężczyzna i skontaktowali się z nim telefonicznie. Z rozmowy wynikało, że 74-latek może znajdować się bardzo daleko ponieważ nie słyszał nawet sygnałów dźwiękowych wydanych przez policjantów. Jeden z funkcjonariuszy skierował się do lasu idąc wzdłuż linii wysokiego napięcia, gdzie dopiero po przejściu kilku kilometrów odnalazł zagubionego mężczyznę. 74-latek był zmęczony i zdenerwowany, na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Po chwili dojechał również radiowóz, który dowiózł mężczyznę do czekającej żony - czytamy w relacji policjantki.

Policja apeluje do grzybiarzy

Policjanci radzą, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy. Najlepiej też nie wybierać się do lasu samotnie, zwłaszcza gdy słabo znamy teren. Zadbajmy o odpowiednią odzież, bo warunki atmosferyczne w jesiennym czasie potrafią gwałtownie się zmienić. Elementy odblaskowe także mogą ułatwić odnalezienie zagubionej osoby.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?
Czy warto jeść grzyby?