Copernicus Cup

Gwiazdy zakochały się w Toruniu! "Ta publika, to jest coś niesamowitego" [WIDEO]

2023-02-10 8:26

Toruń: Orlen Copernicus Cup 2023 już za nami, ale emocje wciąż buzują w zawodnikach i obserwatorach, którzy kierują wiele ciepłych słów w stronę kibiców. Publiczność w Arenie Toruń niosła zawodników, co podkreślili w rozmowie z nami m.in. Jakub Szymański i Ernest John Obiena.

Jakub Szymański zajął trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu Orlen Copernicus Cup 2023 w Toruniu. - Do poprawy jest reakcja startowa i pierwsze kroki do płotka. Jestem zadowolony i gotów na szybkie bieganie. Najważniejszym momentem będą Mistrzostwa Europy w Stambule - powiedział nam Szymański, który był pod wrażeniem toruńskiej publiczności.

Lekkoatletyka. Gwiazdy zachwycone kibicami na Copernicus Cup 2023

- Środowa publika to jest coś niesamowitego. Poniosły mnie te wrzawy, krzyki. Na polskiej ziemi to jest zupełnie inne bieganie. Generalnie większość rzeczy przemawia za tym, aby takie zawody były w Polsce. Przynajmniej według mnie - podkreślił Jakub Szymański. W podobnym tonie wypowiedział się zwycięzca konkursu skoku o tyczce, Ernest John Obiena z Filipin.

- Jestem zadowolony z wygranej, ale nie do końca z osiągniętego wyniku (5,77 m). A atmosfera? Oczywiście, że mi się podobało. Nie ma innej możliwości. Kiedy prosisz ich o klaskanie, oni to robią, a czasem nawet nie trzeba ich wywoływać. Organizacja zawodów w Polsce jest na znakomitym poziomie - powiedział nam reprezentant Filipin.

Znakomici kibice z Torunia i innych regionów kraju ponieśli do świetnych wyników m.in. Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską i Piotra Liska. Galerię zdjęć z Copernicus Cup 2023 prezentujemy pod tekstem.

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?