Węzeł przesiadkowy w Toruniu. Tu staną pierwsze biletomaty

i

Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl Historyczna chwila w Toruniu. Miasto będzie miało pierwsze biletomaty / Zdjęcie poglądowe

Historyczna chwila w Toruniu. Miasto będzie miało pierwsze stacjonarne biletomaty

2021-07-15 17:51

Toruń: Na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II już za kilka dni staną pierwsze w grodzie Kopernika stacjonarne biletomaty. - To kolejne po poidełkach urządzenia, które ułatwią podróżowanie komunikacją miejską - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Historyczna chwila w Toruniu. Miasto będzie miało pierwsze stacjonarne biletomaty

O tym, że w Toruniu staną pierwsze stacjonarne biletomaty informowaliśmy was na naszym portalu w maju tego roku. Miejski Zakład Komunikacji zdradza kolejne szczegóły. Nowoczesne biletomaty staną na obu platformach węzła przesiadkowego. - W urządzeniach będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów MZK. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. Dotykowy ekran o rozdzielczości 15'' zapewni wygodę i komfort użytkowania. Koszt zakupu wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o. - informuje  Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Czytaj też: Tofifest po raz pierwszy poza granicami Torunia! "Excentrycy" zagoszczą w Chełmży

- Na początku tygodnia na platformach przystankowych stanęły poidełka, czyli uliczne zdroje wody pitnej. Mogą z nich skorzystać nie tylko spragnieni pasażerowie czy przechodnie, ale także towarzyszące im zwierzęta. Poidełko ma bowiem na dole osobny kranik - przypomina w komunikacie Sylwia Derengowska.

Biletomaty i poidełka to ostatnie elementy wyposażenia zainstalowane na nowym węźle przesiadkowym wybudowanym w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Projekt był współfinansowany ze środków EFRR w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prace budowlane rozpoczęły się w maju 2019 roku, a ich zakres objął przebudowę istniejących torowisk tramwajowych, zlokalizowanych wzdłuż kilku ulic: Chopina, al. św. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego, Kraszewskiego i Czerwona Droga. Powstał tu zintegrowany węzeł przesiadkowy, który połączył transport autobusowy z tramwajowym. Wybudowano także nowy odcinek torowiska łączący pl. Artylerii Polskiej i pl. Niepodległości oraz nowe platformy przystankowe. Roboty budowlane zostały zakończone w styczniu 2021 roku, a ostatnie prace związane z nasadzeniem zieleni - w kwietniu 2021 r.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Zawody strażaków The FireFit Champoinships na Rynku Nowomiejskim w Toruniu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki