Historyczny moment w Toruniu. Biletomaty pojawią się na nowym węźle przesiadkowym

2021-05-07 15:06 Konrad Marzec
Historyczny moment w Toruniu. Bilety pojawią się na nowym węźle przesiadkowym
Autor: Sławomir Kowalski - sk-foto.pl / torun.pl Historyczny moment w Toruniu. Bilety pojawią się na nowym węźle przesiadkowym

- Już w lipcu br. podróżujący komunikacją miejską będą mogli kupować bilety w biletomatach, które zostaną zainstalowane na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II - poinformowała Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Historyczny moment w Toruniu. Biletomaty pojawią się na nowym węźle przesiadkowym

Ta wiadomość ucieszy wszystkich tych, którzy prosili o biletomaty na przystankach. Nowoczesne maszyny staną na obu platformach węzła przesiadkowego. W urządzeniach będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów MZK. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. - Dotykowy ekran o rozdzielczości 15'' zapewni wygodę i komfort użytkowania. Będzie zabezpieczony przed zarysowaniem - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Czytaj też: Nowa linia autobusowa wyjechała na ulice Torunia. MZK o zamianach od maja

- Będą to pierwsze biletomaty w Toruniu. Koszt zakupu wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o. Zgodnie z umową powinny zostać zainstalowane w lipcu bieżącego roku - poinformowała nas Sylwia Derengowska.

Biletomaty mają pozytywnie wpłynąć na wygodę pasażerów. Niewykluczone, że przy ewentualnym sukcesie tych urządzeń na placu Rapackiego, doczekamy się również ich w innych rejonach grodu Kopernika.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Wszystko co w Toruniu:

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE