Impreza Rydzyka przyniesie kolosalne utrudnienia! Cały Toruń rozkopany, a teraz jeszcze to!

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express / archiwum serwisu Impreza Rydzyka przyniesie kolosalne utrudnienia! "Cały Toruń rozkopany, a teraz jeszcze to!"

Urodziny Radia Maryja

Impreza Rydzyka przyniesie kolosalne utrudnienia! "Cały Toruń rozkopany, a teraz jeszcze to!"

2022-12-02 7:10

31. urodziny Radia Maryja zbliżają się wielkimi krokami. Co to oznacza dla mieszkańców Torunia? Tłumy przyjadą do grodu Kopernika, a co za tym idzie... trzeba być przygotowanym na konkretne utrudnienia! - Zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.

Na 31. urodziny Radia Maryja ojciec Rydzyk i jego ludzie zapraszają od co najmniej kilku dni. 3 grudnia do Torunia zjadą tysiące fanów redemptorysty i jego rozgłośni. Wzorem lat ubiegłych, mieszkańcy grodu Kopernika muszą się przygotować na utrudnienia związane z imprezą. Szczegóły przekazała naszej redakcji Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD. Będzie tego całkiem sporo!

31. urodziny Radia Maryja. Utrudnienia z okazji imprezy ojca Rydzyka

Co dokładnie zmieni się w najbliższy weekend? - Kierowcy jadący ul. Legionów w godzinach od 7:00 do około godziny 13:00 nie będą mogli skręcić w ul. Żwirki i Wigury, w kierunku ul. Grudziądzkiej. Zalecany dojazd od strony północnej ul. Grudziądzkiej - przekazuje rzeczniczka MZD w Toruniu.

- Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na Drodze Starotoruńskiej. W godzinach 9:00 - 12:00 spodziewany jest przyjazd pielgrzymów do znajdującego się w tym miejscu kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II - dodaje Kobus-Pęńsko.

- Z kolei na ulicy Bema w godzinach od 9:00 do 19:00 na odcinku od ul. Osmańskiego do pl. Hoffmanna będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu, związane z zatrzymywaniem się autobusów dowożących uczestników na uroczystości. Dodatkowo na ul. Bema od ul. Osmańskiego do wjazdu do Kauflandu wyłączony będzie z ruchu prawy pas ruchu - podsumowuje rzeczniczka.

Rydzyk organizuje 31. urodziny Radia Maryja. Mieszkańcy Torunia wściekli

W ten weekend do Torunia przyjadą tysiące wiernych, a dodatkowo ojciec Rydzyk z pewnością spodziewa się również wizyty czołowych polityków obozu rządzącego. Na uczestników urodzin Radia Maryja czeka moc atrakcji, w tym uroczysta msza święta i koncerty. Nie wszystkim jednak ta perspektywa się podoba. - Najpierw rozkopali cały Toruń, a teraz jeszcze to! Czemu ja mam tkwić w korku, bo Rydzyk musi mieć komfort? - napisał do nas pan Patryk z osiedla Jar, który regularnie komentuje sytuację w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy słuchasz Radia Maryja?
Uroczyste obchody 30. urodzin Radia Maryja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE