Inowrocław. Oszukał firmy na prawie pół miliona złotych. Dopadła go policja

2020-09-17 12:35 KM
Pracownik budowlany
Autor: CC Pixabay.com Inowrocław. Oszukał firmy na prawie pół miliona złotych. Dopadła go policja / Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 31-letniego mężczyznę z Inowrocławia. Odpowie on za oszustwa, które popełnił w sektorze budowlanym. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W minioną środę (16 września) zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Inowrocławia, który odpowie za kilkanaście przestępstw polegających na oszustwach. Sprawa, która jego dotyczy była prowadzona przez inowrocławskich policjantów od maja. Do tej pory kryminalni gromadzili i nadal gromadzą materiały, które potwierdzają przestępczy proceder mężczyzny. - Policjanci zabezpieczyli dokumentację finansową firmy od 2015 roku. To wszystko dało podstawy do tego, by usłyszał zarzuty - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Akcja służb na dworcu PKP w Inowrocławiu. Desperat kładł się na tory!

Dowody wskazują na to, że 31-letni mężczyzna prowadząc firmę budowlaną zamawiał w innych firmach towar w postaci materiałów budowlanych. Nie wywiązywał się jednak z płatności wobec nich.

- Ponadto podejmował się prac polegających na budowach domów i stolarce okiennej. Brał zaliczki i nie wykonywał „robocizny”. Swoim działaniem oszukał firmy na ponad 470 tys. zł. Mężczyzna był doprowadzony do oskarżyciela i został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h na obwodnicy Inowrocławia!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.