Inowrocław. Wandale wybili w jednej z firm kilkadziesiąt szyb! Sprawcy to... kilkuletnie dzieci?!

2022-05-21 17:17
Inowrocław. Wandale wybili w jednej z firm kilkadziesiąt szyb! Sprawcy to... kilkuletnie dzieci?!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. ThorstenF /zdjęcie ilustracyjne

W jednej z inowrocławskich firm ktoś wybił kilkadziesiąt szyb. Niebawem, pracujący tam stróż ujął kręcącego się w okolicy 9-latka. Wiele wskazuje na to, że to właśnie on, wraz z młodszymi kolegami, może być sprawcom zniszczeń. Sprawę będzie rozpatrywał sąd rodzinny i nieletnich.

W ubiegłym tygodniu (12 maja) policjanci z Inowrocławia zostali powiadomieni o uszkodzeniu mienia w jednej z firm na terenie miasta. Okazało się, że ktoś wybił 20 szyb. Właściciel wycenił straty na 5 tysięcy złotych. "Policjanci zebrali informacje na temat zdarzenia i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Już następnego dnia napłynęło kolejne zgłoszenie, że w rejonie firmy kręcą się jakieś osoby. Dyżurny skierował w to miejsce patrol, który gdy tylko tam dotarł dowiedział się od stróża, że ten ujął jakiegoś chłopca. Patrol ustalił, że to 9-latek, który jak się okazało, wraz z kolegami w wieku 6 i 8 lat, może mieć związek z powybijanymi szybami" - podaje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kim jest nieprzytomny mężczyzna znaleziony na przystanku w Toruniu? Ma jeden znak szczególny

Mały dzik myślał, że to wyścig. Urządził sobie rajd ulicami Sosnowca

Zgromadzone materiały w tej sprawie inowrocławscy kryminalni przekazali do sądu rodzinnego i nieletnich. Ten bowiem zajmie się jej rozpatrzeniem i "prześwietli" sposób spędzania czasu wolnego nieletnich. Jeśli potwierdzi się to, że ta trójka ma z tym związek, ich zachowanie będzie rozpatrywane w kategorii demoralizacji.

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. 29-latka zatrzymana za... mleko dla dziecka! Takiej sprawy jeszcze nie było

Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE