Juniorka z Torunia pokonała wszystkich! Zachwyciła na prestiżowym turnieju

Autor: nadesłane Juniorka z Torunia pokonała wszystkich! Zachwyciła na prestiżowym turnieju

Brawo!

Amelia z Torunia pokonała wszystkich! Zachwyciła na prestiżowym turnieju

2023-10-10 15:03

W dniach 23-24.09.2023 w Opolu odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w Judo. Startowało w nim 982 judoków z Polski i zagranicy. Toruń był reprezentowany przez 15 zawodników z dwóch klubów Kodokan Toruń (2) i TKSJ Toruń (13). Bezkonkurencyjną zawodniczką z Torunia okazała się juniorka młodsza Amelia Bagniewska.

Amelia znów sprawiła, że jej rodzina, koleżanki, koledzy, trenerzy i kibice mają powody do dumy. Dziewczyna na co dzień trenuje w toruńskich klubach Bushi i Kodokan pod okiem Dariusza Huczuka, Ewy i Romana Wiwatowskich. Młoda zawodniczka w swojej kategorii wagowej (-63kg) zdobyła w wyżej wspominanym turnieju pierwsze miejsce, pokonując przez Ippon w bardzo dobrym stylu wszystkie przeciwniczki.

To już kolejny sukces Amelii po wakacjach. Kilka dni przed opisywanym sukcesem, nastolatka brała udział w Otwartym Pucharze Juniorów - turnieju Rankingowym PZ Judo, gdzie startowało 194 zawodników i zawodniczek. Amelia mierzyła się z juniorkami i zdobyła brązowy medal, przegrywając tylko jedną walkę przez kary. Zawodniczce z Torunia serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Więcej o jej wyczynach możecie przeczytać w tym materiale.

QUIZ. Toruń bez tajemnic. Mieszkańcy muszą znać odpowiedzi! Bez 8/10 nie pokazuj się na starówce