Juwenalia 2022 Toruń: Znamy wszystkie gwiazdy, które zagrają na święcie studentów UMK [Program, koncerty, plan wydarzeń]

2022-05-19 10:20
Juwenalia UMK w Toruniu
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie ilustracyjne Juwenalia 2022 Toruń: Znamy wszystkie gwiazdy, które zagrają na święcie studentów UMK [Program, koncerty, plan wydarzeń]

Juwenalia 2022 UMK w Toruniu: Znamy wszystkich artystów, których koncerty rozgrzeją uczestników podczas święta studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Piernikalia wracają po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Wystąpią m.in. Organek, Mery Spolsky, Elektryczne Gitary i After Party. Szczegółowy plan koncertów, program imprez i wszystko, co powinniście wiedzieć o Piernikaliach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znajdziecie w tym materiale.

Przed nami długo wyczekiwane przez studentów i nie tylko Piernikalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 2022, które wracają do grodu Kopernika po przerwie, którą wymusiła szalejąca pandemia koronawirusa. Juwenalia UMK już wcześniej były nazywane Piernikaliami, co rzecz jasna nawiązuje do powszechnie uwielbianych w tym mieście przysmaków. Z początku Samorząd Studencki UMK informował, że wydarzenie będzie biletowane, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Koncerty będą dostępne za darmo. W dniach 20-21 maaja studenci przejmą klucze do miasta i symbolicznie obejmą władzę w mieście. Dla wielu najistotniejszym było, kto zagra na Piernikaliach. Mamy pełen plan! Znajdziecie go pod galerią ze zdjęciami z lat minionych. Zachęcamy do obejrzenia pochodu!

Juwenalia UMK 2022 w Toruniu: Koncerty [Lista artystów, program, plan wydarzeń]

Piernikalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to w założeniu m.in. święto muzyki. Organizatorzy przekonują, że zadbali o różnorodną muzykę, choć w komentarzach niektórzy narzekają na brak ostrzejszych brzmień, rockowo-metalowych. Przypominamy - pod scene mogą się udać wszyscy chętni mieszkańcy Torunia i goście. Kto zagra na tegorocznych Juwenaliach UMK? Artyści pojawią się na scenie 20 i 21 maja.

 • Mery Spolsky
 • Bitamina
 • Organek
 • After Party
 • Brathanki
 • Tomigan
 • Gosia Andrzejewicz
 • Elektryczne Gitary
 • Smolasty
 • Robodrom
 • Ronnie Ferrari

Juwenalia UMK 2022 w Toruniu. Nie tylko koncerty. Co będzie na Piernikaliach? [Program]

Studenci na pewno pamiętają, że w związku z ich świętem, 20 maja nie ma zajęć dydaktycznych. Dodatkowym ułatwieniem będzie darmowa komunikacja miejska, która będzie obowiązywała 20 i 21 maja. Szczegóły pojawiły się na stronie wydarzenia na Facebooku.

- Studenci mogą skorzystać z ulgi po okazaniu legitymacji studenckiej lub legitymacji International Student Identity Card (ISIC) od czwartku (19.05) od godz. 8:00 do niedzieli (22.05) do godz. 6:00.Darmowe przejazdy są możliwe na mocy uchwały Nr 160/19 Rady Miasta Torunia z dnia 25 lipca 2019 r - czytamy w komunikacie.

Koncerty to nie jedyny element juwenaliów. W mediach społecznościowych został zamieszczony również plan imprez plenerowych. Wśród atrakcji mamy m.in. turniej futbolu stołowego, beerponga, dwa ognie i śniadanie na trawie i wiele więcej! Zobaczcie godzinowy rozkład jazdy na najbliższe dni.

Sonda
Wybierasz się na Juwenalia w 2022 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE