Kaczyński PONIŻONY na całego w Toruniu! Prezes będzie wściekły

2022-01-24 13:40
Jarosław Kaczyński odebrał specjalną nagrodę Wprost
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS/PIOTR LAMPKOWSKI Jarosław Kaczyński odebrał specjalną nagrodę Wprost

Na szalecie miejskim w Toruniu zawisła tabliczka. Wisi dopiero od kilku dni, a mówi o niej już cały Toruń i jest niekwestionowanym hitem w internecie. Chyba jeszcze nikt tak bardzo nie poniżył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Władze Torunia zamierzają ją zdemontować.

Toaleta w popularnym parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu należy do miasta. Kilka dni temu na jej ścianie pojawiła się tabliczka i przymocowany kawałek drewna. Nie ma co ukrywać, że ten kto to zrobił, poniżył prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Napis na tabliczce od razu przykuł uwagę mieszkańców. - Ku pamięci męża stanu JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, który podczas spaceru po Parku Miejskim Cegielnia 29 lutego 2021 roku nadepnął na mniejszy konar, przełamując go z hukiem w pół. Konar po zabezpieczeniu przez służby przekazany w darze mieszkańcom miasta. Pozłocenia artefaktu dokonał Prezydent Michał Zaleski na uroczystości 30-stych urodzin Radia Maryja w Toruniu. Wdzięczni mieszkańcy Torunia - czytamy. Zobaczcie jak to wygląda w naszej galerii zdjęć! Pod nią dalszy ciąg materiału.

Czytaj też: Człowiek Rydzyka wiceprezydentem. "Praca dla mieszkańców nobilitacją"

Prezydentem Torunia jest Michał Zaleski (70 l.). Gospodarz grodu Kopernika ma trzech zastępców. Obecnie najdłużej tę funkcję pełni Zbigniew Fiderewicz. Niedawno do tego grona dołączył człowiek ojca Tadeusza Rydzyka (Adrian Mól), a ostatni to człowiek Platformy Obywatelskiej (Paweł Gulewski). Zapytaliśmy rzeczniczkę prezydenta Torunia, co jej szef myśli o tabliczce, która wisi na ścianie miejskiego budynku.

- Oczywiście tablica została zamontowana bez naszej zgody i udziału. Niezwłocznie zostanie usunięta - zapewniła nas pisemnie Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Prezes Jarosław Kaczyński ma oczywiście wielu zwolenników, ale nie brakuje takich, którym nie podoba się jego działalność. W grudniu 2021 roku informowaliśmy was o zmianie nazwy ulicy w rodzinnym mieście ojca Rydzyka, Olkuszu. Teraz zażartował sobie z prezesa ktoś z regionu. A wy co sądzicie o tym pomyśle jednego z mieszkańców Torunia? Zachęcamy do komentowania materiału pod tekstem. Apelujemy przy tym o kulturalną dyskusję.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien iść na emeryturę?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE