Kaczyński upokorzony koło rodzinnego domu Rydzyka! Tego się nie spodziewali

2021-12-04 16:02
Jarosław Kaczyński
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zazwyczaj może liczyć na wsparcie ojca Rydzyka i jego zwolenników. Zakonnik urodził się w Olkuszu (woj. małopolskie) i to właśnie tam, internauci przygotowali przykrą niespodziankę dla prezesa PiS. W Mapach Google pojawiła się "ciekawa" nazwa ulicy. W sieci zawrzało.

Jarosław Kaczyński jest bardzo mocno kojarzony z osobą ojca Tadeusza Rydzyka i na odwrót. Zazwyczaj współpraca obu panów układała się znakomicie, co niejednokrotnie było obiektem komentarzy obserwatorów życia politycznego, dziennikarzy, zwolenników i przeciwników politycznych obozu rządzącego. Tym razem jednak temu pierwszemu z pewnością nie byłoby do śmiechu, gdyby zobaczył, co pomysłowi internauci zrobili z ulicą Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. To właśnie w tym mieście urodził się jeden z najbardziej znanych polskich zakonników. A tymczasem... ulica zmieniła nazwę na "Imperatora Kaczafiego". Podobnych sytuacji było w naszym kraju znacznie więcej, ale nadal wywołują one lawinę komentarzy. Niektórym się to podoba, inni twierdzą, że to żart bardzo niskich lotów. 

Czytaj też: Poranna makabra w Olkuszu. Zwłoki w centrum miasta! Mamy komentarz policji

Roboty Google'a zaakceptowały zmianę, nie zdając sobie sprawę z żartu internautów. Z pewnością niebawem mapa zostanie przywrócona do stanu rzeczywistego, ale do tej pory pomysłodawcy mają swoje "pięć minut" w sieci. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest w sobotni dzień zajęty przede wszystkim 30. urodzinami Radia Maryja, więc na pewno nie zdaje sobie sprawy, co się stało na mapie jego rodzinnego miasta.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jakim politykiem według Ciebie jest Jarosław Kaczyński
Tak politycy PiS tańczyli u Rydzyka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE